Scénické čtení

Duben 20th, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Přitáhnout děti ke čtení nebývá v době televize, internetu a počítačových her snadné. Jak motivovat ke čtení  nám ukázali  ve středu 20. dubna herci ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti Irena a David Vackovi. Formou scénického čtení nás poutavě vtáhli do děje knížky od Roalda Dahla “Čarodějnice”. Žáci hltali scénické zpracování počátečních kapitol knihy, dozvěděli se například, jak bezpečně poznat čarodějnici. Napjatě sledovali příběh chlapce a jeho babičky, kteří měli s čarodějnicemi co do činění. Herci však důmyslně ukončili příběh v tom nejnapínavějším a na dětech bylo znát, že si  mnozí budou chtít knihu přečíst celou. Scénické čtení pro ně bylo obrovským zážitkem.