VIDA science centrum

Červen 20th, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pondělí 20. června jsme navštívili vědeckotechnický park VIDA science centrum v Brně. Čekalo tam na nás mnoho překvapení.  Hned po příjezdu jsme měli možnost vyzkoušet interaktivní expozici, která je rozčleněna na čtyři celky – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Následně jsme absolvovali výukové programy. Mladší školáci objevovali prostřednictvím experimentů s kapalinami skutečný význam slova hustota a pro starší školáky byl připraven program Mysli na smysly. Pobyt ve VIDA parku jsme si zpestřili návštěvou science show – divadelním představením zábavných pokusů tentokrát o tlaku. Po krátké svačince jsme se opět rozdělili k návštěvě výukových programů, mladší čekala série experimentů s jednoduchými laboratorními pomůckami na téma Mikrohrdinové a starší zase program Barvy kolem nás. Závěrečné rozloučení v nás vyvolávalo smutek, že opouštíme tyto zajímavé prostory, ale odjížděli jsme s pocitem, že to bylo SUPER a že jsme si tento den řádně užili.