Velká soutěž s Rudou Sběrňáčkem

Červen 29th, 2016 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

V letošním školním roce se opět naše škola zapojila do ekologické soutěže ve sběru papíru. Hlavním cílem této soutěže bylo zapojení a motivace dětí ke sběru separovaného odpadu a k ochraně životního prostředí.  V průběhu podzimního a jarního sběru jsme za vydatné pomoci našich rodičů nasbírali  celkem 14 088 kilogramů starého papíru.  Společné úsilí všech žáků nám vyneslo 1. místo v kategorii  přepočtu na žáka. Mezi absolutně nejlepší sběrače patřili Pavel Bilík, kterému se podařilo nasbírat 2 168 kilogramů, Lukáš Otrusiník s 1 355 kilogramy a Tomáš Kupec s 677 kilogramy. Výtěžky z obou sběrů a odměny činily 16 036 Kč. Díky této částce jsme mohli dokoupit řadu učebních a výtvarných pomůcek, připravit vánoční a velikonoční dílničky, uspořádat seminář etické výchovy a scénického čtení, zúčastnit se koncertu Zlínské filharmonie, ale i uhradit dopravu na různé kulturní akce. Brzy nás čekají zasloužené prázdniny, ve kterých nabereme sílu do dalšího ročníku této soutěže.