Raneček veselých pohádek

Září 30th, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pátek 30. září nás navštívila herečka Inka Horáková z Brna se svým maňáskovým divadlem a zahrála pro děti v MŠ a pro školáky druhého a třetího ročníku  ZŠ pásmo ,,Raneček veselých pohádek” známých spisovatelů Aloise Mikulky a Miloše Macourka . V programu byly zahrnuty čtyři pohádky. Děti sledovaly příběh o žirafě, která neuměla dělat kotouly, následovala pohádka o měsíci a velbloudovi. V pohádce o Barborce, si děti vyslechly příběh o holčičce, která jedla samé bonbony a její zoubky se potom postupně rozpočítávaly, až jí všechny vypadaly. Poslední zazněla pohádka s hádankami o mořské mateřské školce. Mezi jednotlivými pohádkami si děti společně zazpívaly známé písničky, procvičily jazykolamy a vyzkoušely znakovou řeč  názvů zvířátek. Všechny děti se pobavily a užily  příjemné dopoledne.