Bobřík informatiky

Listopad 11th, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve dnech 7. – 11. listopadu 2016 probíhal 9. ročník mezinárodní soutěže Bobřík informatiky. Soutěž je určena žákům 4. – 9. tříd základních škol a studentům středních škol a je podporovaná Ministerstvem školství. Soutěžící jsou rozděleni do jednotlivých kategorií podle toho, jaký ročník školy navštěvují. Žáků naší školy se týkala kategorie Mini, která je stanovena pro žáky 4. – 5. ročníku ZŠ. Tato kategorie obsahovala 12 otázek, které se lišily svou náročností, zaměřením a způsobem řešení. Na vyplnění online testu měli soutěžící stanovený čas 30 minut. Úlohy byly rozděleny do tří skupin: lehké, střední a těžké. Za správnou odpověď tak bylo možné získat různý počet bodů (+9, +12, +15), stejně tak za nesprávnou odpověď byl různý počet bodů odebrán (-3, -4, -5). Některé otázky byly interaktivní, v nich soutěžící přesouváním nebo zaškrtáváním věcí na obrazovce plnili daný úkol. Každý soutěžící v kategorii Mini začínal se startovním počtem 48 bodů. Maximální počet bodů, které mohl v testu získat, byl 192 bodů. Úspěšným řešitelem je ten, kdo získal alespoň 120 bodů (tedy polovinu maximálního zisku). Děkujeme žákům za projevený zápal do soutěže a úspěšným řešitelům GRATULUJEME!

Chcete si soutěž vyzkoušet i vy? Soutěžní úlohy, ne jen z letošního ročníku, jsou k dispozici na stránkách soutěže www.ibobr.cz.