Beseda o nebezpečí kouření

Listopad 24th, 2016 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V lidském těle v podstatě není možné nalézt orgán, na který by kouření nepůsobilo negativně. Lidé si obvykle škodlivost kouření uvědomují, avšak před pravdivostí důsledků mnohdy zavírají oči.  V rámci prevence před touto návykovou látkou  jsme uspořádali ve čtvrtek 24. listopadu  žákům 3. – 5. ročníku interaktivní besedu pod vedením krajského metodika prevence  Mgr. Oldřicha Kratochvíla, který nás nenásilnou formou přinutil zamyslet se nad nebezpečím kouření.

Ohlasy žáků:

- přečetl nám pohádku O čertu  a Honzovi

- říkali jsme si, jak poznat kuřáka (má žluté zuby, hodně kašle, divně smrdí po kouři…)

- cigarety obsahují látku zvanou nikotin, která je zdraví škodlivá

- kdo kouří, rychleji stárne

- vysvětlili jsme si, co je kouření aktivní, co je kouření pasivní a co kouření z třetí ruky

- každá jedna cigareta obsahuje až 5 000 škodlivých látek

- ukázal nám kouřícího robota – mechanického kuřáka

- počítali jsme, kolik kuřák utratí za cigarety za den 80,- Kč, za týden  560,- Kč a  za rok už je to téměř 30 000,- Kč