Den v maskách

Únor 28th, 2017 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V naší základní škole a školní družině propuklo bujaré fašankové veselí právě v úterý 28. února. Děti tento den trávily v maskách  připravených v pracovních činnostech nebo za přispění svých maminek. Ke dveřím tříd přihopsala nejrůznější zvířátka, pomalou chůzí přišly o holi babky, přilétly čarodějnice a přitančily víly, objevily se i smrtky a velkou pozornost získal obydlený pařez. Fašankové vyučování se přeneslo i do vlastnoruční přípravy smažených koblížků a božích milostí. Odpoledne patřilo soutěžení, skotačení a protažení těl.  Všichni se hezky pospolu bavili tak, jak se na správný karneval sluší a patří.