Zdravá pětka

Květen 12th, 2017 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pátek 12. května přišla do naší školy paní lektorka Lucie s programem o zdravé výživě pod názvem Škola Zdravé 5. Předvedla a vysvětlila dětem, které potraviny jsou zdravé a obsahují hodně živin a vitamínů pro jejich správný růst a vývoj. Ve skupinkách si děti vyzkoušely samy sestavit potravinovou pyramidu, vybraly přísady do domácí pomazánky a rozdělily potraviny na prospěšné a škodlivé. Nakonec si každý sám nachystal zdravou svačinku plnou zeleniny, která určitě nejlépe chutnala.

Takže maminky! Vaše děti ze 4. a 5. třídy si umí zdravou svačinu sami nachystat. Využijte toho ještě do konce školního roku.