Květen 26th, 2017 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Dne 26.5.2017 proběhl na naší škole „Doprovodný program“  k projektu Ovoce a zelenina do škol. Žákům je v rámci projektu v průběhu celého školního roku poskytováno zdarma čerstvé ovoce nebo zelenina, případně balená ovocná či zeleninová šťáva. Tentokrát nás čekaly ochutnávkové koše naplněné ovocem a zeleninou.

Učili jsme se je poznávat a třídit, procvičili jsme si také své čichové, chuťové, zrakové a hmatové vjemy a při tomto ochutnávání jsme všechno očistili a nakrájeli na drobné kousky. Ze zpracovaných surovin jsme si k osvěžení připravili vitamínové bomby – ovocné smoothie.  A jak na to? Stačí mixér, ovoce a trochu vody nebo ledu. Tady jsou naše recepty:

1. mango + ananas + banán + vodní meloun   (byl žáky vyhodnocen jako nejchutnější)

2. citron + limetka + grep + pomeranč + mandarinka

3. jablko + ananas + banán + vodní meloun