Exkurze do skláren Crystalite Bohemia Strání – Květná

Únor 1st, 2018 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V rámci celoročního projektu naší školy zaměřeného na práci, jsme se tentokrát byli podívat do skláren v obci Květná. Bylo úžasné vidět celý proces výroby skla od založení sklářského kmene až po hotový – nádherný, křehký, průzračný, výrobek.  Někdy leptaný, zlacený, malovaný, barevný, broušený. Vybraní žáci si dokonce mohli zkusit foukání skla. A že je to práce velmi těžká a pečlivá, o tom se všichni přesvědčili. Škoda, že  tyto  zajímavé obory postupně zanikají. Není však vyloučeno, že se některý náš žáček nadchne pro zajímavý sklářský obor a přispěje tak k udržení tradice ručního skla.