První pomoc pro prvňáčky

Únor 16th, 2018 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje nabídla našim nejmladším školákům zapojení do projektu “První pomoc pro prvňáčky”. Cílem tohoto projektu je seznámení dětí se zásadami první pomoci. A proto nás v pátek 16. února navštívil záchranář  Jiří Vašica s velkým plyšovým medvědem, kterému jsme začali říkat Ferda a který našim prvňáčkům a druhákům posloužil jako figurant, aby si mohli vyzkoušet základy první pomoci při krvácení, popáleninách, zlomeninách či srdeční zástavě. Také se učili správnému volání na tísňovou linku 155. Po absolvování tohoto programu každý žáků získal brožurku “První pomoc pro prvňáčky”, jejíž součástí je i diplom malého zdravotníka.