Mléko do škol

Květen 18th, 2018 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu Mléko do škol. Škola dostávala 1x týdně zdarma pro každého žáka 250 ml neochuceného mléka. Firma Laktea o. p. s. v rámci tohoto projektu udělala doprovodný program a do školy zaslala zdarma OCHUTNÁVKOVÝ KOŠ mléčných výrobků.  Společně jsme všechny výrobky pojmenovali a rozdělili na mléka (odtučněné, polotučné, plnotučné, ochucené), jogurty, tvarohy, sýry (plátkové sýry Gouda, Jihočeský Eidam, Primátor, Madeland a sýry Jihočeská Niva, Kamadet, Blaťácké zlato) a másla. Na samotný závěr mohli žáci ochutnat všechny druhy vystavených mléčných výrobků jako zdravou svačinku.

Žákům se doprovodný program velice líbil a hlavně chutnal.