Experimentárium

Prosinec 4th, 2018 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality

Dne 4. 12. 2018 se žáci naši školy zúčastnili exkurze v Experimentáriu na Průmyslové škole v Otrokovicích. Exkurze byla zaměřená na poznávání fyzikálních zákonitostí. V jedné části expozice se děti seznámily se stroji a zařízeními k opracování materiálů. Druhá část byla plná experimentů a pokusů. Zjistili jsme, jak fungují jednoduché stroje jako např. kladka a kladkostroj. Podívali jsme se do lidského těla pomocí anatomických modelů. Vyzkoušeli jsme, jak fungují mikroskopy a jak se láme laserový paprsek. Exkurzi jsme ukončili pohádkou Doba ledová, z které jsme se dozvěděli, jak vznikal vesmír, jak došlo k oteplení planety nebo proč se o Velikonocích hledají vajíčka.