Preventivní programy

Březen 25th, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

Pondělí 25. března bylo na škole ve znamení preventivních programů.

Nejdříve mezi nás zavítal hudebník Ziggy Horváth, doprovázený krajským koordinátorem Besipu Zdeňkem Patíkem. Vtipnou a zábavnou formou přiblížili dětem v rámci interaktivního pořadu Spolu hravě o dopravě problematiku nejčastějších nehod dětí v běžném silničním provozu, zejména na přechodech, chodnících a cyklostezkách. Program byl sestaven z praktických ukázek, scének a z kvízových otázek. Za správnou odpověď byly děti odměněny reflexními prvky, které zvýší jejich bezpečnost v silniční dopravě, a písničkami v podání Ziggyho Horvátha.

Tento den jsme měli příležitost přivítat také preventistku Policie ČR paní por. Bc. Milenu Šabatovou. Žáci 1. – 3. ročníku se zapojili do programu s názvem Policie je náš kamarád. Naučili se poznávat příslušníky městské, dopravní i státní policie, kriminalisty, psovody.  Předvedli, jak má probíhat telefonát na linku tísňového volání. Zážitkem bylo spoutání rukou pomocí pravých policejních pout či oblékání některých částí policejní uniformy. Děti projevily zájem o policejní tématiku pokládáním řady zvídavých otázek, na které jim paní Šabatová vždy ochotně a poutavě odpověděla. Za projevený zájem byly odměněny pracovními listy, omalovánkami a kartou bezpečí. Pro žáky 4. – 5. ročníku byl připraven program Na internetu bezpečně, jehož hlavním cílem bylo poukázat na mnohá rizika spojená s používáním internetu a na způsoby jak se jim bránit.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.