Hrátky s matematikou

Červen 18th, 2019 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V úterý 18. června proběhlo na SPŠHZ v Uherském Hradišti zábavné dopoledne pro nadané žáky 5. tříd ZŠ. Hlavním realizátorem byla MAS Staroměstsko, z.s. (v rámci Implementace MAP ve spolupráci s Pracovní skupinou Matematická gramotnost). Jednotlivé aktivity připravili vyučující matematiky ZŠ Staré Město. Žáci osmé třídy této školy zabezpečovali vedení osmi stanovišť – Ubongo, Speedmat, Logeo, zápalkové úlohy, úlohy jedním tahem, kvíz, křížovky a osmisměrky, úlohy z Pythagoriád. Mezi 46 vybranými páťáky byli také dva žáci naší školy Štěpán a Víťa. Jednotlivá stanoviště páťáci střídali ve dvacetiminutových intervalech, tak aby si všechny úkoly postupně vyzkoušeli. Na závěr bylo ještě navíc překvapení v podobě špagetové challange  – soutěže ve stavbě věže ze špaget. Následovalo vyhlášení  vítězů, po kterém se oba naši nadšení páťáci vydali zpět do školy, aby se o své zážitky podělili se svými spolužáky.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.