Turistický závod

Září 20th, 2021 | Posted by Hana Vašutová in Aktuality

V rámci projektového dne se žáci kněžpolské základní školy zúčastnili Turistického závodu, který pro ně uspořádali pořadatelé z Asociace turistických oddílů mládeže a Klubu českých turistů, v pátek, 17. září 2021. Na trati dlouhé jeden a půl kilometru byly zastávky, kde žáci plnili úkoly zaměřené na sportovní zdatnost a obratnost, plížení, hod míčkem na cíl a lezení přes provazovou lávku. Dále žáci plnili úkoly z oblasti turistiky – poznávání turistických značek, stromů podle listí, kůry a vzrůstu a také znalost našich hradů, zámků a jiných pamětihodností naší republiky.  Sice v noci ze čtvrtku na pátek sprchlo, ale to nám nemohlo zkazit náladu a chuť se závodu zúčastnit a pořádně si zazávodit. Postupně se na trať vydalo jednatřicet žáků ze všech tříd. Nikdo se nám neztratil a i ti nejmladší žáčci zdatně doháněli ty nejstarší jak v obratnosti, tak ve vědomostech.

V pondělí proběhlo ve škole slavnostní vyhlášení nejlepších, v každé třídě byli vyhlášeni tři nejrychlejší žáci. Vítězům byly předány medaile a diplomy. Ostatní žáci získali za účast odznáček klubu turistů. Poděkování patří organizátorům závodu a všem zúčastněným. Těm nejmladším za odvahu vydat se sám na trať a ostatním za zápal, se kterým závodili. Všichni jsme se vrátili ze závodu trošku umazaní, ale s novými zážitky a zkušenostmi.

1. ročník:   1. Jan MOŠTĚK,  2. Jakub KAŠNÝ, 3. Anežka HEJDOVÁ

2. ročník:  1. Martin ZAŇKA, 2. Šarlota ŘEZNÍČKOVÁ, 3. Zdeněk VANĚK

3. ročník:  1. Dominik PEKÁREK, 2. Ondřej VAŠÍČEK, 3. Adam ŠEVČÍK

4. ročník:  1. David JAGOŠ, 2. Viktor MALUŠEK, 3. Adéla ZUBALÍKOVÁ

5. ročník  1. Jiří KOVAŘÍK, 2. Vojtěch PRCHLÍK, 3. Martin JAKOUBEK

Absolutním vítězem závodu se stal David Jagoš.

Hej, hej, hej, žabáci jsou nej…

 

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.