Mikulášská nadílka

Prosinec 3rd, 2021 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pátek 3. prosince se v naší škole už od rána rozezníval cinkot zvonků a čertovských řetězů.  Každý lomoz v představách dětí oznamoval možný příchod Mikuláše, anděla a čerta. Někdo se těšil, jiný měl obavy, protože ne všichni byli celý rok hodní.  Očekávání dětí se naplnilo, když do třídy důstojně vstoupil Mikuláš se svou družinou. V očích dětí se v té chvíli objevil strach, napětí a snad i slzičky, ale útěchu našly v náruči svých paní učitelek.

Mikuláš pečlivě prolistoval a přečetl Knihu hříchů, děti přednesly básničky, zazpívaly písničky, uvařily čertovský guláš hříchů, anděl je za to odměnil balíčky s dobrotami a čert tentokrát odešel s nepořízenou, protože zlobivé děti v naší škole nenašel.  Když se s námi nebeská návštěva rozloučila, vykreslili jsme ještě mikulášskou omalovánku, která nám tento sváteční den bude připomínat.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.