Návštěva Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti

Květen 17th, 2022 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

V úterý 17. května navštívili žáci 1., 2. a  3. ročníku a  o týden později v úterý 24. května žáci 4. a 5. ročníku Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti, kde se zúčastnili výukového programu pod názvem Na návštěvě v galerii. Formou dialogu jsme si povídali o galerii jako místě pro výtvarné umění, poznávali hlavní obory výtvarného umění – malířství, sochařství, architekturu, fotografii, keramiku, ukázali výtvarná díla známých umělců, vysvětlili rozdíly mezi výtvarnými technikami kreslení a malbou, mozaikou i koláží. V prostoru dětského ateliéru až pod samou střechou galerie jsme prokázali výtvarný talent vytvářením vlastních  koláží, kterými jsme po návratu do školy vyzdobili třídní nástěnky.