Evropský den jazyků

Září 26th, 2022 | Posted by Tereza Lukašíková in Aktuality

S přibývající důležitostí jazykového vzdělávání ani tento rok naše škola neopomenula oslavit Evropský den jazyků. Ten se slaví na iniciativu Rady Evropy od roku 2001 a připadá na 26. září. Jeho cílem je podpora jazykového vzdělávání spolu s uvědoměním si jeho důležitosti. Společně se žáky čtvrtého a pátého ročníku jsme chtěli mladším žákům ukázat, že v Evropě nenajdou jen češtinu a angličtinu, kterou se zde od druhého ročníku učí, ale skrz Evropu mohou jazyků slyšet mnohem více. Proto jsme si připravili scénky v celkem čtrnácti jazycích (od portugalštiny až po finštinu) na téma v restauraci. Nechyběla ani typická hudba daných zemí a žáky ručně vyráběné makety. Celé představení se žákům opravdu povedlo. Nebáli se do rolí ponořit a výsledkem bylo i skvělé herecké představení. Celý projekt byl pak zakončený pěti stanovišti s tematickými úkoly, za jejichž splnění bylo žákům uděleno razítku do pasu. Celkově se nám projekt povedl dle našich představ a těšíme se opět příští rok.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.