Preventivní program Policie ČR + Besip

Duben 12th, 2023 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve středu 12. dubna jsme ve škole přivítali z uherskohradišťského oddělení tisku a prevence Policie ČR paní por. Bc. Milenu Šabatovou v doprovodu našeho krajského koordinátora Besip pana Zdeňka Patíka. Všichni si jistě uvědomujeme, že děti jsou jedni z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu. Z tohoto důvodu jsme se v preventivním programu zaměřili na seznamování s tím, jaká nebezpečí je mohou na ulici a silnici potkat jak v roli chodců, pasažérů vozidel, tak i jezdců na nejrůznějších koloběžkách, inline bruslích a jízdních kolech. Své znalosti si žáci ověřovali zvládnutím testu o bezpečnosti silničního provozu, zahráli si kolo štěstí, ve kterém museli poznávat dopravní značky a řešit dopravní situace. A jaké byly reakce dětí?

„Moc jsme si to užili, dostali jsme policejní bonbóny.“

„Za zvládnutý test jsme získali razítko na test a třeba i na ruku.“

„Dostali jsme reflexní pásky a reflexní samolepky.“