Evropský den jazyků

Září 22nd, 2017 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality

26. září je Evropskou unii vyhlášeno Dnem evropských jazyků. Cílem tohoto dne je přiblížit multikulturnost a rozmanitost Evropy všem lidem obývajícím „starý kontinent“. Na naší škole jsme si jej připomněli 22. září díky žákům 4. a 5. ročníku. Připravili si pro nás krátkou prezentaci 22 krajin, ve které jsme se dozvěděli informace o povaze, tradicích a zvyklostech lidí žijících v těchto státech. Následovala hra pexetrio, kde žáci skládali trojice obrázků patřících k sobě (vlajka, pozdrav a symbol konkrétní země). Na závěr měla veliký úspěch pohádka O veliké řepě v podání žáků 5. ročníku, ovšem v anglické verzi.