Evropský den jazyků

Září 24th, 2021 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality

26. září je Evropskou unií vyhlášeno Dnem evropských jazyků. Cílem tohoto dne je přiblížit multikulturnost a rozmanitost Evropy všem lidem obývajícím „starý kontinent“. Na naší škole jsme si jej připomněli v pátek 24.9. díky žákům 4. a 5. ročníku. Připravili si pro nás krátké rozhovory ve dvanácti evropských jazycích a představili nám také země, ve kterých se těmito jazyky mluví. Zahráli nám krátkou pohádku podle anglického říkadla Hickory dickory dock. Na závěr tohoto setkání jsme se podívali na krátkou slovenskou pohádku Bambuľka, která nám připomněla, že slova Děkuji a Prosím jsou opravdu zázračná.