Exkurze do HZS ZLK Uherské Hradiště

Květen 9th, 2014 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pátek 9. května žáci naší školy  navštívili v rámci preventivního programu Hasík  hasičskou zbrojnici v Uherském Hradišti.  Zbrojnicí nás ochotně provedl člen hasičského sboru, který ukázal, jak to chodí na pracovišti při vyhlášení požáru. Žáci si mohli sednout do hasičského vozu, prošmejdili budovou od zdola až nahoru, od šaten přes jídelnu až po posilovnu.  Také si mohli obléci hasičskou uniformu a přilbu.  Na závěr jsme na dvoře hasičské zbrojnice pozorovali, jak vysoko se vysouvá žebřík hasičského auta, který musí dosáhnout na nejvyšší budovu v Uh. Hradišti.  Touto návštěvou jsme viděli, kolik práce a povinností stojí za jedním hasičem, který denně zachraňuje lidské životy.