Author Archives: administrator

Seznam učitelů působících na škole v Kněžpoli

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
 /výpis z kroniky školy/
19. stol.
1800 –1900 – 2000
jméno učitele
1811-1828
I•••i••••I••••i••••I••••i  001
p.Ullma
1828-1864
I••••i••••I••••i••••I••••i  002
Jan Jáně
1864-1866
I••••i•••I••••i••••I••••i  003
Antonín Soják
1866-1907
I••••i••••I••••i••••I••••i  004
Viktor Krybus (zakladatel kroniky, první ředitel)
1888-1893
I••••i••••I••••i••••I••••i  005
Leopold Knesl
1893-1894
I••••i•••I••••i••••I••••i  006
Ignác Adam
1894-1894
I••••i•••I••••i••••I••••i  007
Františka Kučerová (1 měsíc)
1894-1902
I••••i••••I••••i••••I••••i  008
Konrád Slamínka
1½ 20. stol.
1800 –1900 – 2000
jméno učitele
1901-1902
I••••i••••I••••i••••I••••i  009
Ludmila Slamínková (ruční práce)
1902-1903
I••••i••••I••••i••••I••••i  010
Kateřina Kratochvílová (ruční práce)
1903-1904
I••••i••••I••••i••••I••••i  011
Anna Kokešová (ruční práce)
1904-1930
I••••i••••I••••i••••I••••i  012
Julie Štěpáníková (ruční práce)
1904-1905
I••••i••••I••••i••••I••••i  013
Josef Zábranský
1905-1910
I••••i••••I••••i••••I••••i  014
Jindřich Nentvich
1908-1927
I••••i••••I••••i••••I••••i  015
Jan Abrt – ředitel školy
1907-1908
I••••i••••I••••i••••I••••i  016
Antonín Vítek
1909-1910
I••••i••••I••••i••••I••••i  017
Bartoloměj Sudolský
1910-1910
I••••i••••I•••i••••I••••i  018
Jaroslav Rassl (1 měsíc)
1910-1912
I••••i••••I•••i••••I••••i  019
Jan Jaša
1910-1911
I••••i••••I•••i••••I••••i  020
Václav Koloušek
1910-1911
I••••i••••I•••i••••I••••i  021
Celestína Zapletalová (1 měsíc)
1911-1912
I••••i••••I•••i••••I••••i  022
Anna Burdová (5 měsíců)
1912-1912
I••••i••••I•••i••••I••••i  023
Božena Procházková
1912-1913
I••••i••••I•••i••••I••••i  024
Filoména Bičánková
1913-1920
I••••i••••I••••i••••I••••i  025
Inocenc Vaněk – 1915 rukuje, 1918 návrat
1913-1920
I••••i••••I••••i••••I••••i  026
Antonín Mrhálek – 1915 rukuje, 1918 návrat
1915-1918
I••••i••••I•••i••••I••••i  027
Marie Vávrovská
1920-1922
I••••i••••I•••i••••I••••i  028
Vlasta Prokůpková
1920-1924
I••••i••••I•••i••••I••••i  029
Julie Wildmanová
1922-1923
I••••i••••I•••i••••I••••i  030
Budík Arnošt
1923-1924
I••••i••••I•••i••••I••••i  031
Anděla Muchová
1924-1927
I••••i••••I•••i••••I••••i  032
Anna Dvořáková
1924-1927
I••••i••••I•••i••••I••••i  033
Leopold Hanák
1927-1931
I••••i••••I••••i••••I••••i  034
Marie Abrtová – ředitelka školy
1927-1929
I••••i••••I•••i••••I••••i  035
Ladislav Navrátil – ředitel školy
1927-1929
I••••i••••I•••i••••I••••i  036
František Slováček
1929-1930
I••••i••••I••••i••••I••••i  037
Vítězslav Miklošek
1929-1930
I••••i••••I••••i••••I••••i  038
Jaroslav Rezka
1930-1937
I••••i••••I•••i••••I••••i  039
Prokop Karták – ředitel školy
1930-1931
I••••i••••I•••i••••I••••i  040
Vlasta Drahotová
1930-1931
I••••i••••I•••i••••I••••i  041
Maradyová
1931-1932
I••••i••••I•••i••••I••••i  042
Alois Kokotík
1931-1933
I••••i••••I•••i••••I••••i  043
Božena Kofroňová
1931-1935
I••••i••••I•••i••••I••••i  044
Olga Hajdová (ruční práce)
1932-1938
I••••i••••I•••i••••I••••i  045
Ferdinand Typeček – ředitel školy
1933-1939
I••••i••••I•••i••••I••••i  046
Oldřiška Kolaříková
1935-1935
I••••i••••I•••i••••I••••i  047
Zdenka Hlaváčková (2 měsíce, ruční práce)
1936-1939
I••••i••••I•••i••••I••••i  048
Emílie Hajdajová (ruční práce)
1937-1938
I••••i••••I•••i••••I••••i  049
Zdenka Groncilová
1938-1957
I••••i••••I••••i••••I••••i  050
Josef Krček – ředitel školy
1938-1939
I••••i••••I•••i••••I••••i  051
Eduard Stonek
1939-1939
I••••i••••I•••i••••I••••i  052
Drahomíra Zemková (4 měsíce)
1939-1945
I••••i••••I••••i••••I••••i  053
Ludvík Pavlica
1939-1948
I••••i••••I••••i••••I••••i  054
František Foltýn
1939-1941
I••••i••••I••••i••••I••••i  055
Emílie Hajdová (ruční práce)
1941-1942
I••••i••••I•••i••••I••••i  056
Jarmila Škrabalová (ruční práce)
1942-1944
I••••i••••I•••i••••I••••i  057
Zdenka Novotná
1943-1944
I••••i••••I•••i••••I••••i  058
Josef Tesař (ruční práce chl.)
1944-1946
I••••i••••I•••i••••I••••i  059
Eliška Kousalová
1945-1945
I••••i••••I•••i••••I••••i  060
Anežka Hanáková
1945-1946
I••••i••••I•••i••••I••••i  061
Drahomíra Chovancová
1946-1947
I••••i••••I•••i••••I••••i  062
Irena Vlachynská
1946-1947
I••••i••••I•••i••••I••••i  063
Amálie Hrabalová (ruční práce)
1947-1948
I••••i••••I•••i••••I••••i  064
Anna Skotáková
1947-1949
I••••i••••I•••i••••I••••i  065
Vlasta Kašíková (ruční práce)
1948-1953
I••••i••••I••••i••••I••••i  066
Otakar Sedláček
2½ 20. stol.
1800 –1900 – 2000
jméno učitele
1953-1954
I••••i••••I••••i••••I••••i  067
Marie Ratúská
1953-1956
I••••i••••I••••i••••I••••i  068
Vlasta Ondrůšková
1954-1955
I••••i••••I••••i••••I••••i  069
Věra Slámová
1955-1956
I••••i••••I••••i•••I••••i  070
Božena Vyskočilová – (opět učí 1995-96)
1956-1958
I••••i••••I••••i••••I••••i  071
Marie Schnichová
1956-1957
I••••i••••I••••i••••I••••i  072
Augustín Lysoněk
1957-1968
I••••i••••I••••i••••I••••i  073
František Zlámal – ředitel školy
1957-1957
I••••i••••I••••i••••I••••i  074
Anna Drozdová (2 měsíce)
1957-1959
I••••i••••I••••i••••I••••i  075
Miroslav Aron
1958-1984
I••••i••••I••••i••••I••••i  076
Miloslava Batonožková – ředitelka (opět učí 1990-93)
1959-1961
I••••i••••I••••i••••I••••i  077
Eliška Halmová
1961-1963
I••••i••••I••••i•••I••••i  078
Jarmila Jánošová
1961-1973
I••••i••••I••••i••••I••••i  079
Jana Kovářová – ředitelka školy
1963-1964
I••••i••••I••••i•••I••••i  080
Vladimír Vaculka
1966-1966
I••••i••••I••••i•••I••••i  081
Bohuslav Matulík
1966-1967
I••••i••••I••••i•••I••••i  082
Marie Noščáková
1968-1974
I••••i••••I••••i••••I••••i  083
Věra Straková
1970-1971
I••••i••••I••••i••••I••••i  084
Bohumil Křížka
1973-1978
I••••i••••I••••i•••I••••i  085
Josef Petřvalský – ředitel školy
1974-1974
I••••i••••I••••i•••I••••i  086
Mirka Rohelová (6 měsíců)
1974-1975
I••••i••••I••••i•••I••••i  087
Zdeňka Marholtová
1978-2013
I••••i••••I••••i••••I••••i  088
Jana Polášková – ředitelka školy od r.1991
1981-1984
I••••i••••I••••i•••I••••i  089
Ludmila Pohůnková
1981-2010
I••••i••••I••••i••••I••••i  090
Anna Francová
1983-1984
I••••i••••I••••i•••I••••i  091
Marie Stránská
1984-1985
I••••i••••I••••i•••I••••i  092
Anna Pokorná
1985-1990
I••••i••••I••••i••••I••••i  093
Pavel Hubáček
1986-1990
I••••i••••I••••i••••I••••i  094
Ludmila Minaříková – ředitelka školy
1994-1998
I••••i••••I••••i•••I••••i  095
Petr Vrána
1998-1998
I••••i••••I••••i•••I••••i  096
Dana Fitziánová (3 měsíce)
1996-1997
I••••i••••I••••i•••I••••i  097
Hana Stiglerová
1997-2002
I••••i••••I••••i••••I••••i  098
Marie Vaňová
1998-1999
I••••i••••I••••i•••I••••i  099
Dušan Hapala
1998-
I••••i••••I••••i••••I••••i  100
Libuše Čechová
1998-
I••••i••••I••••i••••I••••i  101
Hana Bučková – vychovatelka ŠD
2002-2003
I••••i••••I••••i••••I•••i  102
Jitka Vařáková
2010-
I••••i••••I••••i••••I•••i  103
Ludmila Vaverková
2011-2011
I••••i••••I••••i••••I•••i  104
Eva Horňáková (3 měsíce)
2011-2012
I••••i••••I••••i••••I•••i  105
Barbora Haklová (4 měsíce)
2011 -
I••••i••••I••••i••••I•••i  106
Sláva Cingelová
2011 -
I••••i••••I••••i••••I•••i  107
Jana Budíková
2013 -
I••••i••••I••••i••••I•••i  108
Irena Šichová – ředitelka školy od r.2013
1½ 21. stol.
1800 –1900 – 2000
jméno učitele
 

Co se dělo v roce 2013/2014

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
25.01. “Zazpívej, slavíčku” pěvecká soutěž 
 
Vítězové:

I. kategorie – 1. Jindřich Kašný – 2. Anežka Abrhámová – 3. Pavel Bilík

II. kategorie – 1. Petra Janků – 2. Eva Smetanová – 3. Michal Řezníček

Zvláštní ocenění:

za osobitý výraz – Martin Smetana, za výběr písně – Kristýna Knotová, cena diváka – Kristýna Knotová

29.01. Zápis do 1. třídy.
 

25.01. Rodičovský ples s předtančením žáků.
 

10.01. Závody autíček na dálkové ovládání. Akce pořádána SRPŠ.
 

09.01. Etické otázky všedního dne (1. – 3.ročník Myšlenky a vztahy, 4. – 5. ročník Moje vzory, úspěch a neúspěch). Pořádáno ve spolupráci s Centrem pro rodinu Uherský Brod.
 

22.12. První rozsvícení kněžpolského betlému
 

18.12. Zpívání u vánočního stromečku v MŠ
 

13.12. Sběrová tombola
 

06.12. Rozsvícení vánočního stromečku
 

05.12. Mikulášská nadílka
 

04.12. Vánoční dílničky
 

27.11. Hurvínkův Mikuláš
 

15.11. Hasík – program HZS Zlínského kraje.
 

11.11. Sraz domácích mazlíčků – akce ŠD.
 

11.11. Přednáška studentů zubního lékařství o ústní hygieně.
 

07.11. Návštěva Hvězdárny a planetária v Brně – výukový program Cesta k planetám.

21.10. Sběr papíru.

09.10. Dopravní výchova žáků 4. ročníku na dopravním hřišti v Uherském Hradišti

04.10. Drakiáda – akce ŠD
 

02.10. Poznáváme peníze – v rámci celoročního projektu Učíme se hospodařit.
 

26.09. Návštěva Obecního úřadu v Kněžpoli
 

19.09. Kouzelná šou veselého Toma
 

02.09. Slavnostní zahájení školního roku 2013/2014. Uvítání prvňáčků.
 

Co se dělo v roce 2012/2013

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
28.06. Slavnostní zakončení školního roku, rozloučení s paní ředitelkou a páťáky.  
 
26.06. Vyhodnocení 3. ročníku Ekosoutěže – 1. místo v přepočtu na jednoho žáka – 262 kg.  
 
18. 6. Závěrečné vystoupení k ukončení projektu “Vím, co smím a musím?”  
 
18.06. Ukončení a předání sbírky “Vršky pro Vaška”. 
 
17.06. Sběrová tombola. 
 
29.05. Školní výlet – Lednice.  
 
23.05. Sběr papíru. 
 
22.05. Fotografování tříd. 
 
15.05. Výuka na dopravním hřišti – 4. ročník. 
 
13.05. Ptáci – přírodovědná soutěž. Akce ŠD.  
 
 
30.04. Pouštění holubic přání.  
 
 
24.04. Jarní vycházka do Kněžpolského lesa  
 
 
24.04. Tůdle a Nůdle zachraňují cirkus aneb ne vše moderní je hned dobré. Představení Divadla Facka z Brna.  
 
 
22.04. Výstava výtvarných prací ke Dni Země  
 
 
16.04 Výchovný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů – Den hraček.
 
27.03. O Balynce, dobrém štěněti – představení Karlovarského hudebního divadla. Akce uspořádána díky sponzorskému příspěvku EKOKOM Praha.  
 
 
25.03. Velikonoční tradice  
 
 
21.03.Sluníčkový den – školní kolo recitační soutěže “Jaro v poezii”  
  Vítězové 1. kategorie: 1.Kristýna Knotová – 2. Kateřina Suchánková – 3. Tomáš Hošpes 
Vítězové 2. kategorie: 1. Jakub Chybík – 2. Petra Janků – 3. Veronika Suchánková
 
20.03. Vynášení Moreny – akce školní družiny.  
 
 
01.02. Zápis do 1. třídy 
 
30.01. Vystoupení kouzelníka  
 
 
26.01. Ples SRPŠ  
 
 
21.12. Dramatizace pohádky Zvířátka a loupežníci.(4. a 5. ročník)  
 
 
20.12. Tůdle a Nůdle putují do Betléma. Představení Divadla Facka z Brna.  
 
 
17.12. Koledování u vánočního stromečku s hosty ÚSP Kopretina  
 
 
12.12. Vánoční tvoření  
 
 
05.12. Mikulášská nadílka  
 
 
03.12. Sběrová tombola
 
20.11. Beseda s Policií ČR (1.- 3.r. Policista je náš kamarád, 4.- 5.r. Bezpečné chování)  
 
 
29.10. Etické otázky každého dne (1.-3.ročník Jak spolu mluvíme, 4.-5. ročník Jak se bránit nátlaku). Pořádáno ve spolupráci s Centrem pro rodinu Uherský Brod.
 
 
 
 
25.10. Podzimní světýlková slavnost. Akce pořádána SRPŠ ve spolupráci s Obecním úřadem.  
 
 
22.10. Sportovní olympiáda  
 
 
17.10. Mám právo na zdravou výživu – projektový den.  
 
 
15.10. Zdravé zuby – výukový program.  
 
 
12.10. Drakiáda  
 
 
11.10. Sběr papíru a lepenky 
 
10.10. Slet domácích mazlíčků  
 
 
09.10. Výuka žáků 4. ročníku na dopravním hřišti.  
 
 
18.09. Městské divadlo Zlín – O perníkové chaloupce. 
 
03.09. Slavnostní zahájení školního roku  
 

Co se dělo v roce 2011/2012

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
29.06. – Slavnostní ukončení školního roku,loučení s páťáky  
 
26.06. – Výuka v Kněžpolském lese  
  
25.06. – Sběrová tombola 
 
18.06. – Po stopách Velké Moravy.(Památník Velké Moravy, Archeoskanzen Modrá)  
 
12.06. – Plavecké závody
 
07.06. – Leť, ptáčku, leť – výchovný koncert Hradišťánku.
 
06.06. – Fotografování tříd.
 
01.06. – Dětský den plný her.  
 
30.05. – Školní výlet – zámek Lešná u Valašského Meziříčí, Vsetín.  
 
18.05. – Výuka žáků 4. ročníku na dopravním hřišti v Uherském Hradišti.
 
16.05. – Miss školy.  
  
15.05. – Soutěž ve sběru víček.
 
12.4. – Ocenění Zlínského kraje za preventivní program.  
 
9.5. – Dítě a pes – přednáška sdružení Ayla.  
  
03.05. – Sběr papíru.
 
30.4. – Slet čarodějnic. Akce pořádaná SRPŠ.  
 
27.4. – Soutěž v pódiových skladbách – Bílovice.  
 
4.4. – Exkurze 4. a 5. ročníku do Brna. Prohlídka planetária, Petrova a hradu Špilberk.  
 
29.3. – Velikonoční dílničky.  
 
25.3. – Vystoupení pro důchodce.  
 
21.3. – Školní kolo soutěže v SUDOKU. 
 
8.3. – Veselé zoubky – výukový program ve spolupráci s drogerií dm  
 
6.03. – Zazpívej, slavíčku – školní kolo pěvecké soutěže.  
 
16.02. – Jak Honza přešel na červenou – herecko-loutková dopravní pohádka.  
  
15.02. – Učíme se hrou – návštěva interaktivní výstavy her a hlavolamů v Popovicích.  
 
14.02. – Zatoč s nudou
 
01.02. – Zápis žáků do 1. třídy. 
 
28.01. – Rodičovský ples s předtančením žáků.  
 
13.01. – Závody autíček na dálkové ovládání. 
 
22.12. – Advent – výukový program pořádaný ve spolupráci s farností Bílovice.  
 
20.12. – Výstava betlémů v Galerii Slováckého muzea  
 
13.12. – Vánoční nadílka  
 
6.12. – Vánoční koncert  
 
5.12. – Mikulášská nadílka  
 
30.11. – Vánoční dílničky  
 
18.11. – Návštěva knihovny B. B. Buchlovana – Astrid Lindgrenová (4. a 5.ročník)
 
10.11. – Výstava “Poznávej se” a prohlídka krajského města
 
08.11. – Návštěva knihovny B. B. Buchlovana – Astrid Lindgrenová (2. a 3.ročník) 
 
14.10. – Dopravní výchova žáků 4. ročníku na dopravním hřišti v Uherském Hradišti 
 
03.11. – Sportovní hry  
 
02.11. – Drakiáda  
 
21.09. – ZOO Hodonín, Muzeum naftového dobývání a geologie  
 
27.09. – Sběr papíru 
 
01.09. – Slavnostní zahájení školního roku  
 
 

Co se dělo v roce 2010/2011

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
 20.06. – Sběrová tombola 
 
15.06 – Školní výlet – ZOO Lešná, Obuvnické muzeum, prohlídka teras “Baťova mrakodrapu”  
 
 
01.06. – Výukový program Občanského sdružení MADIO k primární prevenci – 3. část  
 
 
28. – 29.05. – Oslavy 200 let školství v Kněžpoli  
 
 
28.05. – Úspěchy žáků v mimoškolní činnosti (1. místo v národním kole taneční soutěže Světlo orientu,1. místo v okrskovém kole kopané mladších žáků a hasičů)  
 
 
25.05. – Koncert dechových nástrojů  
 
 
06.05. – Soutěž v podiových skladbách Bílovice – 2. místo  
 
 
05.05. – Sběr papíru 
 
15.05 – Děti fitness Vizovice 4. místo  
 
 
14.05. – Převzetí ocenění na veletrhu Elektron za vítězství ve výtvarné soutěži Bezpečnost – Údržba – Elektřina  
 
 
14.05 – Krajské kolo soutěže Světlo orientu v Uherském Ostrohu – 4. místo  
 
 
20.04. – Písničky s kytarou  
 
 
13.04. – Výuka na dopravním hřišti v Uherském Hradišti  
 
 
21.03. – Jarní dílny – zdobení vajíček dekupážní technikou  
 
 
09.03. – Výukové programy Občanského sdružení MADIO k primární prevenci – 2. část  
 
 
03.02. – Zápis do 1. třídy 
 
29.01. – Ples SRPŠ  
 
 
20.01. – Miss noviny  
 
 
18.01. Kamarádství, Já a moje třída – programy Občanského sdružení MADIO k primární prevenci  
 
 
21.12. – Návštěva místní knihovny  
 
 
13.12. – Vánoce v Kněžpoli  
 
 
12.12. – Vánoční koledování v Kněžpoli  
 
 
09.12. – Zima s Josefem Ladou – výstava a výukový program v Galerii Slováckého muzea  
 
 
03.12. – Beseda o sportu a se sportovci z Kněžpole  
 
 
03.12. – Mikulášská nadílka  
 
 
16.11. – Sběrová loterie  
 
 
16.11. – Den poezie 
 
08.11. – Návštěva Obecního úřadu v Kněžpoli  
 
 
05.11. – Keramická dílnička  
 
 
15.10. – Jak to voní u nás doma – podzimní výstava dětských prací a domácích mazlíčků  
 
 
14.10. – Exkurze do Luhačovic – prohlídka stáčírny minerální vody Vincentka, návštěva Muzea luhačovického Zálesí  
 
 
24.09. Sběr tiskovin a lepenky. Žáci nasbírali 3 955 kg papíru. 
 
22.09. – Drakiáda  
 
 
17.09. Program žáků ke 100. výročí narození Františka Hrubína 
 
01.09. – Zahájení školního roku  
 
 
 
 

Co se dělo v roce 2009/2010

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
 15.6. – Rok s pohádkou – program a výstava na ukončení celoročního projektu  
 
12.6. – Turnaj ve vybíjené „Kněžpolská žabka“ (2. ročník) (výsledné pořadí: 1. Kněžpole A, 2. Bílovice A, 3. Bílovice B)  
 
12.6. – Turnaj v kopané – 37. ročník (výsledné pořadí: 1. Bílovice, 2. Topolná, 3. Kněžpole A)  
 
8.6. – Besídka hudební školičky  
 
7.6. – Duhová pohádka  
 
1.6. – Školní výlet – sklárny Vizovice, skanzen Rožnov pod Radhoštěm, sv. Hostýn  
 
8.5. – Krajské kolo soutěže Světlo orientu – Uherský Ostroh. Děvčata obsadila 1. místo.  
 
29.4. – Soutěž v recitaci a čtení pohádek – Rok s pohádkou.  
 
26.4. – Zazpívej, slavíčku – pěvecká soutěž.  
 
22.4. – Pohybové skladby Uherský Brod  
 
17.4. – Semifinále soutěže Děti Fitness aneb sportem proti drogám – Otrokovice. Děvčata obsadila 3. místo.  
 
29.3. - Velikonoční dílničky  
 
24.3. - Návštěva Muzea Jana Amose Komenského  
 
23.3. - Koloběžkiáda  
 
23.3. - Projektový den: První jarní den, Den zdravého spánku, Světový den meteorologie a Světový den básní  
 
15.3. - Den mozku – zábavné odpoledne  
 
9.3. - Historické hudební nástroje  
 
20.2. - Rodičovský ples s předtančením žáků  
 
28.1. - Rozloučení s paní učitelkou A. Francovou  
 
28.1. - Zakončení lednového projektu  
 
27.1. - Zápis prvňáčků  
 
21.12. - Koledování u stromečku ve škole 
16.12. - Beseda o ilustrátoru Zd. Burianovi – Galerie SM 4. a 5. ročník  
 
15.12. - Projektový den Kouzlo Vánoc – Děti pracovaly ve čtyřech dílničkách:Vánoční čarování, Zvyky v období Vánoc, Krásné slovo, Pečení perníku. Fotografie jsou ze závěrečného vyhodnocení za účasti krajské inspekce.  
 
14.,16.,21.12. - Vánoce ve Slováckém muzeu –všechny ročníky  
 
04.12. - Mikulášská nadílka  
 
01.12. - Přehlídka veršovaných pohádek v nastudování žáků 3. až 5. ročníku, hodnocení měsíce listopadu 
 
19.11. - Světový den prevence týrání a zneužívání dětí – beseda, Slabikář dětských práv 
 
16.11. - 20 let od Sametové revoluce – beseda ve 4. a 5. ročníku 
 
11.11. - Beseda o drogách 
 
27.10. - Výstava domácích mazlíčků  
 
27.10. – Společné shromáždění – hodnocení měsíce října s ukázkami prací a dramatizací pohádek 
 
21.10. – Beseda o šikaně 
 
05.10. – Co umí housle – výchovný koncert Víta Poláška  
 
30.09. – Hodnocení měsíce na společném shromáždění, dramatizace 2 pohádek  
 
30.09. – Sběr starého papíru  
 
25.09 – Vystoupení kouzelníka ve škole  
 
10.09. – Loutkové divadlo Brémští muzikanti, výstava Život s loutkami v Galerii SM v Uherském Hradišti, 1. až 3. ročník 
 
08.09. - Beseda s loutkohercem V Schilderem, výstava Život s loutkami v Galerii SM v Uherském Hradišti, 4. a 5. ročník  
 
04.09. – Putování za pohádkou – školní výlet
            Kuželov – návštěva větrného mlýna 
            Blatnice –studánka pod svatým Antonínkem 
 
 
01.09. – Zahájení školního roku  
 
 

Co se dělo v roce 2008/2009

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
30.06. – Slavnostní ukončení, rozloučení s 5. ročníkem  
 
29.06. – Projektový den Dopravní výchova 
 
17.06. – Ukončení projektu „Říkejme si přísloví“ – vystoupení  – výstava  
 
11.06. – Exkurze do čističky odpadních vod v UH  
 
10.06. – Plavecké závody v Uherském Hradišti 
 
09.06. – Sběrová tombola 
 
29.05. – Dopravní výchova – zkoušky cyklistů (4. ročník) 
 
28.05. – Školní výlet – Bouzov – prohlídka hradu, program u Trojského koně, Javoříčské jeskyně  
 
08.05. – Turnaj ve vybíjené „Kněžpolská žabka“ (1. ročník)  
         Výsledné pořadí: 1. Jarošov, 2. Kněžpole „Žluté žabky“, 3. Kněžpole „7 Pink girls“ 
 
08.05. – Turnaj v kopané – 36. ročník  
         Výsledné pořadí: 1. Topolná, 2. Kněžpole, 3. Bílovice, 4. Březolupy, 5. Jarošov, 6. Mistřice 
 
07.05. – „Les a my“- výukový program ve spolupráci s ekologickým centrem Trnka (Kněžpolský les, Kanada)  
 
22.04. – Sběr starého papíru 
 
08.04. – Velikonoce – projektový den, zvyky a tradice zpracované v literární, výtvarné, cukrářské a přírodovědné dílničce  
 
25.03. – Recitační soutěž Radost a humor v poezii, vítězové 
         0. kategorie (1. r.) K. Janků, V. Suchánková, A. Smetana
         1. kategorie (2. a 3. r.) S. Fitziánová, D. Palčík, M. Berčík
         2. kategorie (4. a 5. r.) M. Burdová, D. Hančík, A. Žujová
 
 
19.03. – Den mozku – rébusy, hádanky, hry, pokusy, … 
         Zapojení do mezinárodní matematické soutěže Klokan, nejúspěšnější:
         kategorie Cvrček (2. a 3. r.) M. Churý, D. Vala, A. Juřenová
         kategorie Klokánek (4. a 5. r.) S. Kašná, M. Burdová, D. Hančík 
 
27.02. – Beseda o skautingu se skautkami R. Balákovou, R. Vránovou (bývalými žákyněmi) a A. Žujovou (žákyní 4. ročníku)  
 
27.02. – Letem světem s Klubkem – celoroční projekt pro kolektivy, v měsíci únoru téma Hory  
 
26.02. – Čajování – vyhodnocení přírodovědné vycházky u čaje  
 
25.02. – Přírodovědná vycházka do lesa spojená s krmením ptáků a zvěře 
 
25.02. – Účast S. Kašné ve finále výtvarné soutěže Kůň terapeut 
 
18.02. – Ranní ptáče dál doskáče – soutěž v trojskoku (ŠD) 
 
14.02. – Valentýnský den (výzdoba školy, výroba přání, aktivity v AJ) 
 
04.02. – Zápis s rodiči  
 
03.02. – Zahájena výuka plavání“ 
 
03.02. – Zápis do 1. ročníku „Hrajeme si na školáky“  
 
17.01. – Rodičovský ples s předtančením žáků  
 
16.12. – Návštěva galerie (betlémy, bible), vánoční dílničky, vánoční jarmark v UH  
 
12.12. – Koledování u stromečku ve škole  
 
09.12. – Koledování na Velehradě – návštěva Domova Kopretina  
 
05.12. – Mikulášská nadílka 
 
03.12. – Vánoční dílničky (výroba mýdel, krabiček) 
 
21.11. – Výstava exotického zvířectva s besedou  
 
14.11. – Výuka na dopravním hřišti v Mařaticích (4. ročník) 
 
31.10. – Sběrová loterie 
 
20.10. – Den stromů – program Ekocentra Žabka v Uherském Hradišti 
 
17.10. – Olympiáda školy 
        1) Zahájení (nástup, zapálení ohně, slib sportovců) 
        2) Sportovní disciplíny 
        3) Ukončení 
 
16.10. – Koncert Zpívánky s pohádkou  
 
07.10. – Projekt Zdravé zuby 
 
26.09. – Drakiáda (ŠD)   
 
25.09. – Návštěva klientů z velehradského ústavu 
 
25.09. – Jablíčkový den – výstava s ochutnávkou jablečných dobrot, které děti připravily doma s maminkou.  
 
23.09. – Sběr starého papíru – nasbíráno 5 tun 
 
01.09. – Slavnostní zahájení školního roku za účasti hejtmana Zlínského kraje pana Libora Lukáše.  
 
 

Co se dělo v roce 2007/2008

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
 
27.06. – Slavnostní ukončení školního roku.  
 
19.06. – Divadlo Kocourek Modroočko. 
 
17.06. – Závěr celoročního projektu – vystoupení žáků, výstava prací, vydání sborníku.  
 
12.06. – Plavecké závody – S. Fitzianová 3. místo v kategorii 1. tříd. 
 
03.06. – Zazpívej, slavíčku – pěvecká soutěž. 
 
02.06. – Pohádky s netradičními loutkami (1. a 2. ročník). 
 
30.05. – Fotografování tříd. Sběrová loterie. 
 
29.05. – Školní výlet – Vyškov, Dinopark a ZOO.  
 
22.05. – Beseda s pracovnicí SM – dokumentace SP.  
 
21.05. – “Já nic, já muzikant” hudební program.  
 
10.05. – 35. ročník fotbalového turnaje. Naši žáci vybojovali 3. místo, hrálo celkem 6 mužstev.
Konečné pořadí: 1. Bílovice, 2. Topolná, 3. Kněžpole, 4. Březolupy, 5. Mistřice, 6. Jarošov  
 
07.05. – Dopravní výchova 4. a 5. ročníku na dopravním hřišti v Mařaticích. Průkaz cyklisty obdrželo 9 žáků z 12. Nejvíce bodů získala B. Malinová. 
 
30.04. – Návštěva Galerie SM, 2. ročník, program “Kouzelné barvičky”. 
 
30.04. – Ředitelka školy Mgr. Jana Polášková převzala ocenění za nejlepší Minimální preventivní program škol a školských zařízení Zlínského kraje. 
 
25.04. – “Kouzelný les” – přírodovědná vycházka s ekologickými hrami do Kněžpolského lesa pod vedením pracovnic Ekocentra TRNKA.  
 
24.04. – Sběr odpadových surovin, nasbíráno celkem 7 tun.
Nejlepší sběrači: Martin Berčík, 1. ročník, 672 kg, Kateřina Jakšíková, 2. ročník, 383 kg, Lucie Markusová, 1. ročník, 331 kg
 
23.04. – Recitační soutěž “Radost a humor v poezii”.  Vítězové školního kola:
0. kategorie (+. ročník): 1. Pavel Abrhám, 2. Simona Fitzianová, 3. Lucie Markusová
1. kategorie (2. a 3. ročník): 1. Monika Burdová, 2. Tomáš Janků, 3. Matyáš Grubl a Natálie Palčíková
2. kategorie (4. a 5. ročník): 1. Barbora Malinová, 2. Dominika Musilová, 3. Dominik Hančík 
 
27.03. – Mezinárodní matematická soutěž Klokan 2008.
kategorie Cvrček, 2. a 3. ročník: 1. A. Juřenová, 2. M. Kudelová, 3. A. Žujová
kategorie Klokánek, 4. a 5. ročník: 1. L. Machalová (75b), 2. D. Musilová (74b), 3. P. Krmíčková (72b) 
 
26.03. – “Portrét a figura” – výukový program v Galerii Slováckého muzea, 1. a 3. ročník. 
 
18.03. – Návštěva Slováckého muzea. Výroba kraslic, pomlázky. Expozice “Uherské Hradiště, město královské”. 
 
13.03. – “Co je to krajina” – výukový program v Galerii Slováckého muzea, 4. a 5. ročník. 
 
27.02. – Pohádka Ať žijí duchové v Klubu kultury v UH. 
 
08.02. – Maxipes Fík – divadelní představení v Kněžpoli. 
 
05.02. – Zahájeno plavání. 
 
16.01. – Králíci v klobouku – divadelní představení v Kněžpoli. 
 
12.01. – Ples SRPŠ s předtančením žáků 1. – 5. ročníku. 
 
11.01. – Generálka předtančení. 
 
17.12. – Beseda (preventivní program) “Ne. to nechci” pro 3., 4. a 5. r. 
 
14.12. – U stromečku ve škole.  
 
13.12. – Koncert v Jarošově “Jak se dělá hit”. 
 
05.12. – Mikulášské odpoledne.  
 
03.12. – “Betlémek” – divadelní představení ve škole.  
 
30.11. – Sběrová tombola. 
 
21.11. – Světový den televize – televizní odpoledne, anketa, výstavka. 
 
20.11. – Galerie Slováckého muzea, 4. a 5. ročník.  
 
19.11. – Vystoupení kouzelníka.  
 
15.11. – Stavíme dům – 1. a 2. ročník.  
 
14.11. – Velká dovednostní soutěž. 
 
13.11. – Galerie Slováckého muzea, 1. a 3. ročník. 
 
09.11. – Zdravotní beseda. 
 
07.11. – Výukový program “Zdravé zuby”. 
 
06.11. – Návštěva knihovny BBB 4. a 5. ročník – “Encyklopedie a časopisy”.  
 
31.10. – Haloween – výroba dyní, video.  
 
30.10. – Galerie SM – “Na návštěvě v galerii” 2.r. 
 
24.10. – Výstava domácích mazlíčků.  
 
18.10. – Návštěva knihovny BBB 2. ročník vstupní knihovnická lekce. 
 
16.10. – Historická prohlídka Uh. Hradiště s průvodkyní 4. a 5. r. 
 
15.10. – Koncert Bobří písně v kině Hvězda. 
 
09.10. – Exkurze Kovosteel St. Město, zpracování odpadu, projížďka vláčkem.  
 
05.10. – Výstava vycpanin.  
 
03.10. – Drakiáda ŠD.  
 
02.10. – Návštěva knihovny BBB v Uherském Hradišti (1. a 3. ročník), literární lekce – Pejskové, kočičky a další v pohádkách. 
 
24.09. – Výstava ovoce a zeleniny.  
 
21.09. – Dopravní výchova na dopravním hřišti v Mařaticích (4. a 5. ročník).  
 
20.09. – Sběr papíru. Nasbírány 4 tuny. 
 
03.09. – Slavnostní zahájení školního roku. Vítání prvňáčků.  
 
 
 

Co se dělo v roce 2006/2007

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
29.06. – Slavnostní zakončení školního roku. 
 
25.06. – Pohádka “Jak čert vyletěl z kůže” ve Slováckém divadle. 
 
21.06. – Vystoupení hudební školičky. 
 
20.06. – Ukončení celoročního projektu: vystoupení žáků, výstava prací,  vydání sborníku  
 
15.06. – Fotografování tříd. 
 
13.06. – Dopravní výchova na hřišti v Mařaticích (3., 4. a 5. ročník). 
 
13.06. – Plavecké závody v Uherském Hradišti. 
 
10.06. – Dětský den na hřišti v Kněžpoli (připravilo SRPŠ a Sbor hasičů). 
 
01.06. – Dětský den na festivalu loutkových divadel v Uherském Hradišti  
 
30.05. – Školní výlet na farmu Bolka Polívky v Olšanech – návštěva indiánské vesničky . 
 
23.05. – Sběr starého papíru.  
 
12.05. – 34. ročník fotbalového turnaje žáků o pohár starosty v Kněžpoli. Výsledné pořadí: 1. Topolná, 2. Kněžpole, 3. Jarošov, 4. Bílovice.  
 
07.05. – Cyklistický výlet do Spytihněvi na “Rejdu”, projížďka lodí po Baťově kanálu, návštěva obory daňků u vysílače v Topolné (2. a .5. ročník).  
 
04.05. – Návštěva požární zbrojnice ke Dni hasičů.  
 
02.05. – Exkurze do čističky odpadních vod v Kněžpoli. 
 
18.04. – Akce ke Dni Země. Skládání loga v Uherském Hradišti. Ekologické dílničky.  
 
16.04. – Švihadlový král, královna” ŠD. 
 
02.04. – “Zazpívej, slavíčku” pěvecká soutěž (ŠD).  
          Vítězové: 1. Dominika Musilová – 2. Monika Burdová – 3. David Lapčík 
 
02.04. – Výstava ilustrátorů dětských knih ke Dni dětské knihy. 
 
26.03. – Jarní turnaj v minikopané ŠD. 
 
22.03. – “Jaro přichází” výtvarná soutěž ŠD. 
 
21.03. – “Co víš o NATO” – vyhodnocení znalostní soutěže. 
 
21.03. – “Krásně je na světě” recitační soutěž, školní kolo.  
          Vítězové 1. kategorie: 1. Matěj Suchánek – 2. Martin Churý – 3. Tomáš Janků , David Lapčík
          Vítězové 2. kategorie: 1. Radek Večeřa – 2. Dominika Musilová – 3. Veronika Kreplová 
 
18.03. – “Uklidˇme svět” – úklid okolí školy, hřiště. 
 
11.03. – Vystoupení pro důchodce.  
 
08.03. – Třídění víček z PET lahví.  
 
21.02. – Učíme se stolovat.  
 
17.02. – Rodičovský ples s předtančením žáků: Polonéza, Le salut, Polka, Zuzana, Lodičky, Moucha, Aerobik, Mazurka.  
 
31.01. – Zápis do 1. ročníku.  
 
25.01. – Hrajeme si na školáky od 8.15 do 9.15 hod.  
 
18.12. – Adventní odpoledne s koledováním.  
 
07.12. – Výstava ke Dni civilního letectví. 
 
05.12. – Přijel Mikuláš.  
 
02.12. – Školní kvíz ke Dni nevidomých. 
 
01.12. – Beseda o zrakově postižených.  
 
21.11. – TV Show připravili žáci 5. a 2. ročníku pro celou školu.  
 
10.11. – Řekni drogám ne! Video. 
 
09.11. – Keramická dílna – výroba svícnů.  
 
20.10. – Promítání filmu “Jak se krotí krokodýli”. 
 
19.10. – Návštěva ZOO Lešná – výukový program “Dorozumívání zvířat”.  
 
13.10. – Zdravá svačina – připravili žáci 1. ročníku.  
 
13.10. – Beseda s pracovnicí pošty. 
 
05.10. – Výstava vlastních zvířecích mazlíčků. 
 
02.10. – Sběrová tombola. 
 
29.09. – Dopravní výchova na dopravním hřišti v Mařaticích (3., 4., 5.r.). 
 
21.09. – Sběr starého papíru. Úklid odpadků na fotbalovém hřišti a na kluzišti v rámci akce “Uklidíme svět”. 
 
05.09. – Zahájen výcvik plavání (všechny třídy). 
 
04.09. – Slavnostní zahájení školního roku.  
 
 

Co se dělo v roce 2005/2006

Duben 1st, 2014 | Posted by administrator in Historie - (Komentáře nejsou povoleny)
30.06. – Slavnostní zakončení školního roku. 
 
29.06. – Pátý ročník na návštěvě ZŠ Bílovice. 
 
28.06. – Sběr plastových uzávěrů – ekologická akce. 
 
22.06. – Besídka hudební školičky. 
 
16.06. – Dopravní výchova na hřišti v Mařaticích, 3. až 5. ročník. 
 
15.06. – Záchranářská ekologická akce “Žabičky”. 
 
07.06. – Plavecké závody v Uherském Hradišti, úspěchy: Gabriela Chudárková, 2. ročník, 1. místo, 50 m prsa; Adéla Palčíková, 5. ročník, 1. místo 50 m, volný způsob; R. Býma, T. Fitziánová, A. Palčíková, 5. ročník, 1. místo, smíšená štafeta. 
 
06.06. – Fotografování tříd. 
 
01.06. – Den dětí. 
 
31.05. – Výstava “Zdravá škola” – zakončení celoročního projektu vystoupením žáků 4. a 5. ročníku pro rodiče a výstava prací pro veřejnost.. 
 
31.05. – Setkání vycházejících žáků 5. ročníku se zástupci ZŠ Bílovice. 
 
30.05. – Výlet do Hřebčína v Napajedlích – odměnou za vítězství ve výtvarné soutěži “Kůň terapeut”. 
 
27.05. – Fotbalový turnaj, konečené pořadí 1. Jarošov, 2. Kněžpole, 3. Bílovice, 4. Topolná, 5. Mistřice, 6. Březolupy. 
 
25.05. – Instruktáž první pomoci – zdravotní sestra paní Jančová. 
 
22.05. – Školní výlet Kroměříž. 
 
19.05. – Divadlo ve škole – “Za pohádkou kolem světa”. 
 
18.05. – Sokolníci v Jarošově. 
 
16.05. – Ekologická vycházka “Život v lese”. 
 
15.05. – Soutěž v lehké atletice v Uherském Brodě, ve čtyřboji mladších žáků obsadili: G. Chudárková 1. místo, M. Vrána 2. místo, M. Hanáček 3. místo. 
 
09.05. – Sběrová tombola. 
 
25.04. – Instruktáž první pomoci – studentka zdravotní školy Katka Moštková. 
 
11.04. – Recitační soutěž na téma “Zdraví” (školní kolo).  
 
11.04. – “Co dělám ve volném čase” – výstava výrobků z mimoškolní činnosti.  
 
05.04. – “O Budulínkovi” – Městské divadlo Zlín. 
 
03.04. – “O Mikešovi” – loutková pohádka. 
 
30.03. – “Dobří bobři” – koncert v Uherském Hradiště. 
 
29.03. – “Václav Čtvrtek” – výstava v kině Hvězda. 
 
28.03. – Beseda s příslušnicí Policie ČR: “Děti v dopravě” – 1. až 3. ročník, “Trestné činnosti” – 4. a 5. ročník. 
 
22.03. – Světový den vody – jazykové hry – 4. a 5. ročník. 
 
22.03. – Hrajeme loutkové pohádky – 4. a 5. ročník. 
 
21.03. – Návštěva místní knihovny – 1. a 3. ročník.  
 
19.03. – Vystoupení pro důchodce. 
 
14.03. – Výukový program “Zdravé zuby”. 
 
06.03. – Výukové programy Centra ekologické výchovy v Uherském Hradišti: „Mraveneček“ – 1. až 3. ročník, „Co nám roste v kuchyni“ – 4. a 5. ročník. 
 
17.02. – Výstava “Veligrad” ve Slováckém muzeu a výstava slabikářů “Cestička do školy” ve Slovácké galerii – 5. ročník. 
 
02.02. – Divadelní představení „O ztracené vodě“ – herci z Jihlavy. 
 
21.01. – Rodičovský ples s předtančením žáků.  
 
18.12. – Svátek vánoční kultury v obci s Živým betlémem. Žáci: zpívání koled před školou, dílny řemesel ve škole, účast na vystoupení v živém betlému. 
 
13.12. – Adventní odpoledne.  
 
06.12. – Výtvarná soutěž „Kůň terapeut“. 
 
30.11. – Tělovýchovná akce ŠD: „Opičí král – královna“. 
 
23.11. – Tělovýchovná akce ŠD: „Školní skokan“. 
 
16.11. – Tělovýchovná akce ŠD: „Školní šplhoun“. 
 
09.11. – Tělovýchovná akce ŠD: „Školní rychlonožka“. 
 
09.11. – Výtvarná soutěž „Jak plamínek zachránil skleněné království“. Úspěch žákyně Ivety Krmíčkové v celorepublikové výtvarné soutěži.  
 
21.10. – Beyblad – soutěž ŠD, 34 dětí. 
 
14.10. – Zpívá Pepa Nos – koncert ve škole.  
 
13.10. – Pohádka do dlaně ve Slováckém Divadle. 
 
05.10. – Sběr starého papíru. 
 
30.09. – Divadelní představení „Šípková Růženka“ – Sokol Uherské Hradiště. 
 
24.09. – Olympijský den zdraví 2005 v Uherském Brodě. 
 
08.09. – Výtvarný projekt Nejsme jiní (problematika epilepsie). 
 
02.09. – Výlet na koupaliště v Hluku. 
 
02.09. – Výtvarná soutěž Vinobraní ke Dni vína v Uherském Hradišti. 
 
01.09. – Slavnostní zahájení školního roku.