Vysvědčení 28.6.2024

28 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vysvědčení 28.6.2024)

V pátek 28. června nastal den, který dětem přinesl hodnocení jejich celoroční školní práce a hlavně odstartoval dvouměsíční prázdniny. Proběhlo slavnostní předávání  vysvědčení, diplomů a pochvalných listů.

Rozloučili jsme se s odcházejícími žáky pátého ročníku, kteří od září postupují na druhý stupeň základní školy. Přejeme jim všem úspěšné vykročení za dalším vzděláváním.

Užijte si nádherné prázdniny plné zážitků a odpočinku. (Pokračování textu…)

Učíme se venku aneb šlapeme dál – závěr celoročního projektu

27 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Učíme se venku aneb šlapeme dál – závěr celoročního projektu)

Ve čtvrtek 27. června se kněžpolské hřiště proměnilo v malou africkou osadu. Školáci, jejich rodiče a pedagogové základní školy zažili společné setkání, při kterém pomyslně navštívili Afriku. Vše vypuklo bubenickou show, během které si všichni měli možnost vyzkoušet různé hudební rytmické nástroje. Následovaly aktivity jako malování na obličej, navlékání náramku z korálků, přenášení vody, vrtění obručí,  střelba z luku, házení do lví tlamy, africká omalovánka apod. Každý si mohl vybrat a užít to, co ho nejvíce bavilo. Během parného odpoledne přišlo i na opékání špekáčků. Závěrečnou tečkou tohoto dne bylo rozloučení se žáky pátého ročníku. (Pokračování textu…)

Pozvánka – závěr celoročního projektu + táborák

27 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka – závěr celoročního projektu + táborák)

Pozvánka

Stanovení úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině na školní rok 2024/2025

26 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stanovení úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině na školní rok 2024/2025)

Uplata_skolni_druzina_2024-2025

Den otevřených dveří v AGRI-M

21 června, 2024 | Posted by Adéla Blahová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den otevřených dveří v AGRI-M)

Dne 21. 6. jsme měli možnost se zúčastnit dnu otevřených dveří ve společnosti AGRI-M v Mistřicích.

Nejprve jsme se prošli po celém areálu, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací jak o chovu zvířat, tak i o zemědělské technice. Největší nadšení u žáků sklidila kuřátka, na které jsme mohli nahlédnout. Po této prohlídce už měli děti volnou zábavu, kterou vyplnily nahlédnutím do traktorů a kombajnů, dále měly možnost si projet areál v koňském povozu a poté skákat na skákacím hradě nebo si nechat namalovat zvířátka na obličej. Velkým bonusem od organizátorů bylo připravené občerstvení a ovlažení u hasičských vozů  v horkém letním počasí. Akce se spoustou atrakcí se dětem moc líbila a už teď se těšíme na další podobné exkurze. (Pokračování textu…)

Pasování prvňáčků na čtenáře

18 června, 2024 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování prvňáčků na čtenáře)

V úterý 18. června jsme navštívili Knihovnu Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, kde nás čekalo slavnostní pasování na čtenáře. Čtením a znalostí všech písmenek jsme prokázali, že si vstup mezi opravdové čtenáře zasloužíme.  Poté za zvuku fanfáry mezi nás předstoupila královna s princeznou a slavnostně pasovala všechny prvňáčky na čtenáře. Jako vzpomínku na tento krásný okamžik jsme dostali dárek v podobě knížky Kouzelné brýle, kterou napsala Zuzana Pospíšilová. (Pokračování textu…)

Školní výlet – Olomouc

17 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní výlet – Olomouc)

V pondělí 17. června jsme se podle plánu vydali na školní výlet. Tentokrát bylo naším cílem město Olomouc. Cesta nám naštěstí rychle ubíhala, protože jsme byli napjatí, co dnes zažijeme.

První zastávkou nám byla Pevnost poznání, rozděleni do tří skupin jsme absolvovali vzdělávací program (“Voda v jednom kole” – 1. a 2. r., “Ve službě Marie Terezie” – 3., 4. a 5. r.) a navíc jsme využili možnost vstupu do všech čtyř expozic zábavně-vědeckého centra.

Druhou zastávku jsme měli v lanovém centru Proud, kde jsme během slunného odpoledne vyzkoušeli lanové překážky v herní zóně:

(Pokračování textu…)

Návštěva ZŠ Bílovice

14 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva ZŠ Bílovice)

V pátek 14. června žáci pátého a čtvrtého ročníku navštívili základní školu  v Bílovicích. Byli přijati panem ředitelem, který je provedl školní budovou a seznámil žáky s prostředím školy, kterou budou někteří již od září navštěvovat. Tady jsou jejich reakce:

Do Bílovic jsme jeli po panelovce na kole.

Museli jsme vyjet kopec a už jsme byli ve škole.

Viděli jsme jídelnu, tělocvičny a třídy.

Pan ředitel nám ukázal bufet, budeme tam trávit hodně času. Byl celkem hezký.

Potom jsme šli na hřiště a pak jsme jeli zase zpátky do naší školy.

(Pokračování textu…)

Atletický čtyřboj pro 1. stupeň ZŠ

5 června, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Atletický čtyřboj pro 1. stupeň ZŠ)

Sportovní den 5.6.2024 se nám vyvedl. Slunce svítilo a hřálo a náš kněžpolský tým podal slušné výkony. Konkurence dalších čtyř škol byla veliká a medaile se nám o bod vyhnuly. Přesto se těšíme na příští sportovní klání.

Disciplíny čtyřboje: běh 50 m/60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, běh 300 m / 600 m / 800 m.

Děkujeme pořádající škole za výborné zajištění této sportovní akce. (Pokračování textu…)

Den dětí

31 května, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den dětí)

Jelikož nám Mezinárodní den dětí vyšel letos na sobotu, rozhodla se naše školní družina, že jej oslaví už v pátek 31. května. Od rána jsme se všichni těšili, až budeme mít po obědě a vyrazíme na hřiště. Oběd byl moc dobrý, protože nám paní kuchařky připravily jedno z oblíbených jídel našich dětí, rajskou omáčku a po obědě ještě malé překvapení, zmrzlinu. No a pak už nestálo nic v cestě trochu se pobavit, zahrát si a zasoutěžit. Děti pojaly všechny připravené soutěže a disciplíny velmi zodpovědně a zuřivě bojovaly o každou vteřinku, která by jim zajistila dobrý výsledek. A i když jsme nakonec vyhodnotili ty nejlepší a odměnili je drobnými cenami, ukázalo se, že tou nejlepší odměnou je radost z hezky stráveného odpoledne se svými kamarády.

Takže vám naše milé děti přejeme, ať jste šťastné, spokojené a milované každý den, nejen 1. června. (Pokračování textu…)