Author Archives: Irena Šichová

Zápis do první třídy pro školní rok 2024/2025

Březen 14th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)

Download the PDF file .

Pozvánka Velikonoční dílničky

Download the PDF file .

Třídní schůzky – 15.30 h

Březen 12th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Kalendar - (Komentáře nejsou povoleny)

Výchovný koncert Moravia Brass Band – Co jsou žestě?

Březen 12th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_1723

V úterý 12. března jsme navštívili výchovný koncert komorního uskupení Moravia Brass Bandu v Kongresovém centru ve Zlíně, při kterém hudebníci zábavně oslovili mladé posluchače hrou na žesťové nástroje. Žesťové nástroje nazývané též plechové, nebo žestě se nejčastěji vyrábí z mosaze. Jedná se o nástroje, kde zvuk vzniká rozechvěním sloupce vzduchu v nástroji foukáním přes nátrubek nástroje. V průběhu koncertu byly představeny žesťové nástroje základní, jako trubka, lesní roh, trombon, tuba, ale i příbuzné – pikolo trubka, křídlovka, eufonium, tenorová tuba. Žesťové nástroje mají uplatnění v oblasti vážné hudby, folku, country, ale také jazzu, popu a taneční hudby. Moderátor v průběhu koncertu pokládal posluchačům různé hudební hádanky z české dechové hudby či z filmové tvorby.

Na koncertě zazněly například skladby Františka Kmocha – Muziky, muziky, Jaromíra Vejvody – Škoda lásky, Jana Slabáka – Vinohrady moje, Václava Trojana – Zamilovaný žabák. A všechny měly něco společné – roztleskaly celý sál.

Výchovný koncert – Kongresové centrum Zlín

Komunikace s dítětem – beseda s lektorkou Mgr. Ing. Eliškou Vondráčkovou

Březen 5th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Kalendar - (Komentáře nejsou povoleny)

Zazpívej, slavíčku – školní kolo

Únor 28th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Kalendar - (Komentáře nejsou povoleny)

Zazpívej, slavíčku

Únor 28th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_1640

Ve středu 28. února proběhlo školní kolo v pěvecké soutěži Zazpívej, slavíčku. Porota, ve složení pedagogických pracovníků, tentokrát netradičně ohodnotila zpěváčky v kategoriích zvlášť dívky a zvlášť chlapci. Nejúspěšnější zpěváčci:

kategorie dívky – Ina Hájková, Ela Havlásková, Aneta Zaňková

kategorie chlapci – Štefan Horňák, Viktor Jagoš, Tomáš Janků

Zvláštní ocenění:

za výběr písně – Simona Blažková

cena diváka – Ondřej Vašíček

Všem žákům děkujeme za srdečné pěvecké výkony a přejeme mnoho pěveckého nadšení.

Veselé zoubky – preventivní program, 1. r.

Únor 27th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Kalendar - (Komentáře nejsou povoleny)

Jarní prázdniny

Únor 23rd, 2024 | Posted by Irena Šichová in Kalendar - (Komentáře nejsou povoleny)