Author Archives: Libuše Čechová

Kouzelná show veselého Toma

Říjen 22nd, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1140802

V úterý 22. října zavítal do naší školy kouzelník a herec Slováckého divadla, pan Tomáš Šulaj. Jeho kouzelná show nás pobavila nejen veselými kouzly, ale také slovními hříčkami a zaklínadly. Nechyběla zde zábava a legrace. Pozorní žáci se přiučili i jednoduchému kouzelnickému triku s kouzelnickou hůlkou.

Sběr papíru + sběrová tombola

Červen 21st, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1140229

Sběr papíru na naší škole je vždy pravidelně plánovanou akcí, jejímž cílem je sesbírání, vytřídění a využití papírového odpadu, který se vyskytuje kolem nás. Termín původně plánovaného jarního sběru papíru jsme vzhledem k nepříznivému deštivému počasí museli pro tentokrát o týden odložit, a to na 7. května. Chuť do práce nám vydržela a ten den se kontejnery před školou rychle plnily. Chlapci nakládali balíčky, děvčata vážila a uklízela nastříhané provázky. Pomocnou ruku podali i rodinní příslušníci. Pomáhali s přípravou sběrových balíčků a v průběhu celého pololetí s odvozem papíru přímo do provozovny Sběrných surovin v Uherském Hradišti.

V důsledku aktivního zapojení všech žáků školy jsme během jarního sběru dosáhli celkového výsledku 8 180 kg papíru a lepenky.

Nejlepším sběračem se stal Tomáš Kupec, který odevzdal 2 012 kg, Václav Kašný 1 057 kg a Lukáš Trejbal 314 kg.

Velké poděkování však patří všem zapojeným žákům. Výtěžek sběru použijeme na zakoupení školních pomůcek a úhradu vybraných školních akcí. Pro zvýšení atraktivnosti akce nebude chybět ani tradiční sběrová tombola.

Veselé zoubky

Duben 8th, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130950

V pondělí 8. dubna se žáci 1. ročníku zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Výukový program byl původně plánován na měsíc březen, ale vzhledem k absenci některých žáků jsme termín museli o několik dnů odložit. I tentokrát se děti prostřednictvím Zoubkové víly a jejího kamaráda Zoubkového skřítka zábavnou formou seznámily s funkcí a složením zubů. Jak lidem pomáhají zuby zpracovávat potravu jsme vyzkoušeli pomocí výukového programu, který jsme mohli spustit díky nově instalovaném interaktivním dataprojektoru.  Protože správné a pravidelné čištění zubů je pro zdraví zubů nejdůležitější, následovala společná ukázka správné techniky čištění zubů. Radost všem udělala projekce pohádky Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Po vyplnění pracovního listu s úkoly, které byly zaměřeny na výběr zubního kartáčku a správné stravování, obdržely děti odměnu v podobě dm preventivní taštičky a samolepky pro ústní hygienu.  Společnosti dm patří velké poděkování za iniciativu věnovanou zlepšování povědomí o správné péči o dětský chrup.

Preventivní programy

Březen 25th, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130850

Pondělí 25. března bylo na škole ve znamení preventivních programů.

Nejdříve mezi nás zavítal hudebník Ziggy Horváth, doprovázený krajským koordinátorem Besipu Zdeňkem Patíkem. Vtipnou a zábavnou formou přiblížili dětem v rámci interaktivního pořadu Spolu hravě o dopravě problematiku nejčastějších nehod dětí v běžném silničním provozu, zejména na přechodech, chodnících a cyklostezkách. Program byl sestaven z praktických ukázek, scének a z kvízových otázek. Za správnou odpověď byly děti odměněny reflexními prvky, které zvýší jejich bezpečnost v silniční dopravě, a písničkami v podání Ziggyho Horvátha.

Tento den jsme měli příležitost přivítat také preventistku Policie ČR paní por. Bc. Milenu Šabatovou. Žáci 1. – 3. ročníku se zapojili do programu s názvem Policie je náš kamarád. Naučili se poznávat příslušníky městské, dopravní i státní policie, kriminalisty, psovody.  Předvedli, jak má probíhat telefonát na linku tísňového volání. Zážitkem bylo spoutání rukou pomocí pravých policejních pout či oblékání některých částí policejní uniformy. Děti projevily zájem o policejní tématiku pokládáním řady zvídavých otázek, na které jim paní Šabatová vždy ochotně a poutavě odpověděla. Za projevený zájem byly odměněny pracovními listy, omalovánkami a kartou bezpečí. Pro žáky 4. – 5. ročníku byl připraven program Na internetu bezpečně, jehož hlavním cílem bylo poukázat na mnohá rizika spojená s používáním internetu a na způsoby jak se jim bránit.

 

Pololetní vysvědčení školního roku 2018/2019

Leden 31st, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130657

31. leden je pro všechny školáky výjimečným dnem, kdy se ve škole hodnotí jejich půlroční snažení. Pro některé zasloužená odměna, pro jiné trocha zklamání. V očekávání bylo zejména našich sedm prvňáčků. Čekalo na ně historicky první vysvědčení. Počáteční obavy a napětí vystřídala radost z jedniček a chuť do dalšího nabývání vědomostí a zkušeností.

Vyhodnocení podzimního kola ve sběru papíru

Listopad 29th, 2018 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130290

I v letošním školním roce jsme navázali na dlouholetou tradici a uspořádali podzimní kolo ve sběru papíru. Již od začátku měsíce září jsme s pomocí rodičů odváželi do Sběrných surovin v Uherském Hradišti sběrové balíčky. Hlavní odvoz byl však naplánován na čtvrtek 4. října. Počasí nám přálo a kontejnery se nasbíraným papírem rychle zaplnily.  V průběhu podzimního sběru se nám podařilo sesbírat celkem 6 127 kg starého papíru.

Nejlepšími sběrači se stali: Tomáš Kupec s 1 420 kilogramy, Simonka Kadlecová s 299 kilogramy a Tomáš Kašný s 275 kilogramy.

Ve čtvrtek 29. listopadu proběhla v prostorech školní družiny sběrová tombola, která byla odměnou za odevzdané kilogramy pro všechny zúčastněné děti. Další část výtěžku bude věnována na nákup školních pomůcek a na podporu akcí, které škola plánuje organizovat v průběhu školního roku.

Poděkování patří všem žákům a rodičům, kteří se do sběru papíru aktivně zapojili.

2. místo v Ekosoutěži

Červen 26th, 2018 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1120292

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do 8. ročníku  EKOSOUTĚŽE ve sběru papíru, kterou každoročně vyhlašují Sběrné suroviny v Uherském Hradišti. Od měsíce září do měsíce června se nám podařilo sesbírat celkem 12 754 kg papíru. Díky tomuto výsledku jsme opětovně obhájili v Ekosoutěži krásné 2. místo s 236 kilogramy, v kategorii přepočtu na 1 žáka.

Sběr papíru je ve škole organizován v podobě podzimního a jarního kola.  V průběhu jarního sběru nejvíce kilogramů papíru odevzdali Tomášek Kupec (1 499 kg), Lukášek Trejbal (385 kg), Karolínka Vašíčková (340 kg) a Terezka Štulírková (340kg). Poděkování patří všem zúčastněným žákům.

Po sečtení výsledků podzimního a jarního kola se nejlepšími sběrači stali:

  • Tomášek Kupec s 2 530 kilogramy,
  • Simonka Kadlecová se 721 kilogramy,
  • Ivanka Gabáni se 656 kilogramy.

Získané finanční prostředky jsme použili na nákup školních potřeb, přispěli na vánoční a velikonoční dílničky, uhradili dopravu na vybrané akce v rámci celoškolního projektu Ten umí to a ten zas tohle.

Děkujeme také rodičům za pomoc při organizaci této akce.

Etické otázky každého dne

Květen 29th, 2018 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1120514

V úterý 29. května zavítala do naší školy pracovnice uherskobrodského Centra pro rodinu, paní Ludmila Gregůrková, s cyklem preventivních programů Etické otázky každého dne.  Žáci 1. ročníku se v tématu Já a moji kamarádi zaměřili na utváření pravidel dobrých vztahů mezi kamarády a v rodinách.  Žáci 2. a 3. ročníku se v programu Nad rodinným albem zamýšleli nad hodnotami rodinných a příbuzenských vztahů.  O významu stanovení životních cílů a hledání vzájemného zdravého postoje mezi lidmi hovořili žáci 4. a 5. ročníku, kterým byl určen program Od dětství k dospělosti. Všechna setkání přispěla k osvojení a rozvoji sociálních dovedností zúčastněných dětí.

Pohádky z našeho statku

Duben 17th, 2018 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)

V úterý 17. dubna zavítali do naší školy loutkoherci Divadélka pro školy z Hradce Králové s divadelním představením Pohádky z našeho statku. Prostřednictvím příběhů  – pejska Voříška, zlobivého kocourka Bonifáce, berana Matese, kravičky Václavky, slepičky Boženky a prasátka Pašíka, se děti vtipnou a zábavnou formou seznámily s významem a užitkem chovu domácích zvířátek a mazlíčků. Jak už to v pohádkách bývá, nechybělo ani ponaučení o tom, že bez práce nejsou koláče a že lhát se nevyplácí. Skvělé herecké výkony nadchly všechny zúčastněné dětské diváky.

Veselé zoubky

Únor 27th, 2018 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)

V úterý 27. února  se žáci 1. ročníku zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Děti se prostřednictvím Zoubkové víly a jejího kamaráda Zoubkového skřítka zábavnou formou seznámily s funkcí a složením zubů. S pomocí výukového programu pro interaktivní tabule popsaly, jak lidem pomáhají zuby zpracovávat potravu. Protože správné a pravidelné čištění zubů je pro zdraví zubů nejdůležitější, následovala společná ukázka správné techniky čištění zubů. Radost všem  udělala projekce pohádky Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Po vyplnění pracovního listu s úkoly, které byly zaměřeny na výběr zubního kartáčku a správné stravování, obdržely děti odměnu v podobě dm preventivní taštičky a samolepky pro ústní hygienu.  Společnosti dm patří velké poděkování za iniciativu věnovanou zlepšování povědomí o správné péči o dětský chrup.