Author Archives: Libuše Čechová

Pasování prvňáčků na čtenáře

18 června, 2024 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování prvňáčků na čtenáře)

V úterý 18. června jsme navštívili Knihovnu Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, kde nás čekalo slavnostní pasování na čtenáře. Čtením a znalostí všech písmenek jsme prokázali, že si vstup mezi opravdové čtenáře zasloužíme.  Poté za zvuku fanfáry mezi nás předstoupila královna s princeznou a slavnostně pasovala všechny prvňáčky na čtenáře. Jako vzpomínku na tento krásný okamžik jsme dostali dárek v podobě knížky Kouzelné brýle, kterou napsala Zuzana Pospíšilová. (Pokračování textu…)

Den Země

22 dubna, 2024 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den Země)

Den Země je každoroční akce, která se koná 22. dubna s cílem podpořit ochranu životního prostředí. K letošním oslavám se připojila i naše škola. Nejdříve jsme před školou malováním na chodníku výtvarně zpracovali krásy přírodních rozmanitostí naší planety Země a zapsali přání k její záchraně. (Pokračování textu…)

Veselé zoubky

27 února, 2024 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veselé zoubky)

V úterý 27. února jsme ve spolupráci s drogerií dm připravili pro žáky 1. ročníku výukový program Veselé zoubky, ve kterém se děti zábavnou formou seznámily, jak zoubky rostou a mění se, jak vzniká zubní kaz. Radost všem dětem udělala projekce pohádky Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, ve které si zopakovaly zásady správné zubní péče.  Po vyplnění pracovního listu s úkoly obdržely děti odměnu v podobě dm preventivní balíčků Veselé zoubky. (Pokračování textu…)

Pololetní vysvědčení v 1. třídě

31 ledna, 2024 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pololetní vysvědčení v 1. třídě)

Ve středu 31. ledna se všichni žáčci 1. třídy těšili na své první vysvědčení.  Velké napětí a očekávání nakonec vystřídala radost ze  zasloužených samých jedniček, které byly odměnou za jejich snažení v průběhu celého pololetí. (Pokračování textu…)

Výukový program Veselé zoubky

21 března, 2023 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výukový program Veselé zoubky)

V úterý 21. března jsme ve spolupráci s drogerií dm připravili pro žáky 1. ročníku výukový program Veselé zoubky, ve kterém se děti zábavnou formou seznámily, jak zoubky rostou a mění se, jak vzniká zubní kaz. Radost všem dětem udělala projekce pohádky Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, ve které si zopakovaly zásady správné zubní péče.  Po vyplnění pracovního listu s úkoly obdržely děti odměnu v podobě dm preventivní balíčků Veselé zoubky. (Pokračování textu…)

Učíme se venku – zima

23 ledna, 2023 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Učíme se venku – zima)

V pondělí 23. ledna nás paní Zima, po dlouhé době čekání, obdařila alespoň malou sněhovou nadílkou. Na školním hřišti jsme se zájmem a fantazií vytvářeli sněhové stavby v podobě  tradičních sněhuláků, pevností i oblíbených zvířátek. (Pokračování textu…)

Návštěva Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana

1 prosince, 2022 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana)

Ve čtvrtek 1. prosince se žáci 3. – 5. ročníku vydali linkovým autobusem do Uherského Hradiště, aby navštívili Knihovnu Bedřicha Beneše Buchlovana, která si pro nás připravila výukový program pod názvem Také já si píšu čtenářský deník. Po milém přivítání na půdě dětského oddělení nás paní knihovnice seznámily s různými kategoriemi knih a s ukázkami čtenářských deníků. Důležité pro nás byly informace zaměřené na vedení čtenářského deníku. (autor, ilustrátor, název knihy, nakladatelství, počet stran, stručný zápis, krátká ukázka a hodnocení přečtené knihy). (Pokračování textu…)

Den otevřených dveří v 1. třídě

15 listopadu, 2022 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den otevřených dveří v 1. třídě)

V úterý 15. listopadu přišli prvňáčci do školy v doprovodu svých rodičů s velkou radostí. Těšili se na Den otevřených dveří v 1. třídě, kdy konečně předvedou, co se všechno zvládli od začátku školního roku naučit. V českém jazyce skládali z písmenek první slova, četli první věty a s pomocí říkanek zvládli napsat i první písmenka. V matematice řešili slovní úlohy, porovnávali čísla, sčítali a odčítali, hráli matematické divadélko. Rodiče ocenili děti za zvládání školních úkolů zaslouženou pochvalou.

Celoroční projekt Učíme se venku – podzim

11 října, 2022 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Celoroční projekt Učíme se venku – podzim)

V úterý 11. října jsme v rámci podzimní části celoročního projektu Učíme se venku vyrazili do Kněžpolského lesa. Přestože nás ráno zaskočil drobný déšť, nakonec nám cestu zpříjemnily i teplé paprsky podzimního sluníčka. A to nejen ty, které byly nakreslené před vchodem do školy, neboť první aktivita byla zaměřena na seznámení se sluneční soustavou. Krokování nám napomohlo k utvoření představy o vzájemné vzdálenosti mezi planetami. V průběhu našeho putování jsme sbírali zajímavé přírodniny. (Pokračování textu…)

Ukončení celoročního projektu Fair play