Author Archives: Hana Bučková

Dopravní hřiště

Duben 12th, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
20240412_100022

Půl roku uplynulo jako voda a 12.dubna jsme, se dvěma žáky čtvrtého ročníku, vyrazili opět do Uherského Hradiště na dopravní hřiště. Tentokrát nás nečekala teoretická výuka dopravních předpisů, ale důležitá zkouška mladého cyklisty. Nejdříve kluci napsali vědomostní test. Oba bez chybičky na plný počet bodů! A pak je ještě čekala jízda zdatnosti, při které si vyzkoušeli dopravní situace přímo v terénu. Kluci byli opět výborní a tak si zasloužili nejen velkou pochvalu, ale i průkaz mladého cyklisty, se kterým se hned po příjezdu do školy všem pochlubili. Kluci, gratulujeme!

Velikonoční dílničky

Březen 27th, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_1830

O velikonočním týdnu se středě říká ” škaredá “…. letos ale škaredá vůbec nebyla. Celý týden jsme se na ni těšili, protože nás čekaly velikonoční dílničky. Byly čtyři a jedna hezčí než druhá. V té první jsme si vyrobili slepičku na pověšení a ve druhé krásné žluté kuřátko z vlny. Pak přišlo na řadu již tradiční přáníčko, tentokrát se zajíčkem. A úplně nakonec jsme si batikovali kraslici, jako zápich do velikonočního osení. Dětem se výrobky podařily a vesele si je odnášely odpoledne domů. Takže nakonec to byla velmi veselá a vydařená středa.

Dentální hygiena

Leden 18th, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_20240118_085042

Čistíte si správně zuby? Tak o tom nás přišly poučit dvě milé dívky, studentky Lékařské fakulty UP Olomouc, které ví, jak na to. Ukázaly nám, jak se starat nejen o zuby, ale i o celkové zdraví našich úst. Společně jsme si povídali o tom, co zoubkům škodí a naopak, co jim prospívá. Děti si pak prakticky vyzkoušely správnou metodu čištění zubů, aby nemusely chodit k panu zubaři častěji, než jen na preventivní kontrolu.

Vánoční dílničky

Prosinec 20th, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_1180

Na středu 20.prosince jsme se všichni moc těšili. Čekaly nás totiž,  opět po roce,  vánoční dílničky. Za zvuku koled jsme si společně vyrobili skleněnou lucerničku, papírovou baňku, stojánek na ubrousek a vánoční přání. Dětem se všechny výrobky povedly a tak si je mohly s radostí a vánočně naladěné odnést domů.

Pasování prvňáčků na čtenáře

Červen 21st, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_20230621_081850

Dne 21. června se zúčastnili prvňáčci Základní školy Kněžpole slavnostního aktu pasování na čtenáře. Za zvuku fanfár před ně předstoupil král doprovázen princeznou. Děti složily ústní slib a prokázaly svou znalost čtení. Od princezny poté obdržely malý dárek ke čtení, knížku od spisovatelky Zuzany Barilové Křeček v letu.

MDD

Červen 1st, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_20230606_135936

1. června všechny děti slavily svůj svátek.  V naší škole je čekal první dárek hned po dobrém obědě.  Od paní kuchařek dostaly výbornou zmrzlinu. Takto posilněni jsme pokračovali ve školní družině dnem plným her, soutěží a zábavy. Po vyhodnocení výsledků soutěží,  nás všechny čekala malá sladká odměna. Počasí nám přálo a tak jsme si celé odpoledne společně užili.

Dopravní hřiště

Květen 12th, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_0371

12.květen byl pro žáky čtvrtého ročníku velmi důležitý den. Skládali  totiž zkoušku Mladého cyklisty, na kterou se pečlivě připravovali celý měsíc. Ráno jsme se vypravili autobusem do Uherského Hradiště na dopravní hřiště. Pan učitel děti ještě jednou proškolil z dopravních předpisů a teprve pak jim rozdal testy. Na základě úspěšně složené písemné zkoušky mohly děti na dopravní hřiště, kde je čekala praktická zkouška z jízdy na kole. Všichni obě zkoušky zvládli na výbornou a teď se pyšní krásnými modrými průkazy Mladého cyklisty. Gratulujeme!

Velikonoční dílničky

Duben 5th, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
IMG_7053

Ve středu 5. dubna jsme všichni společně oslavili přicházející svátky jara, Velikonoce. Nejdříve nás paní ředitelka seznámila s velikonočními tradicemi a pak jsme se pustili do práce. Vyrobili jsme si krásné dekorace, které na velikonoční stůl patří. Jarně namalovaný květináč a v něm zelené osení, zápich s květinami a přání, na kterém se z bílého vajíčka klubalo malé, žluté kuřátko. Dětem se všechny výrobky podařily a s radostí si je pak odnesly domů.

Pálení Moreny

Březen 21st, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1170187

V úterý 21. března jsme s dětmi ve školní družině přivítali první jarní den. Společně jsme vyrobili z vrbového proutí Morenu, oblékli jsme ji do vlastnoručně ušitých šatů a pak, za recitace jarních básní, jsme ji na hřišti spálili. A protože nám přálo počasí, celé odpoledne jsme si na hřišti hráli a sportovali.

Rodičovský ples

Únor 4th, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
DSC_0255 (2)

V sobotu 4. února 2023 jsme se po dvouleté pauze sešli společně s rodiči a dětmi na tradičním Rodičovském plese. Žáci základní školy zahájili ples slavnostní polonézou, kterou několik měsíců intenzivně nacvičovali. Se svým nápaditým tancem se poté představili chlapci a děvčata z pátého ročníku a rozproudili atmosféru v sále. Celý program nakonec uzavřel společný tanec všech žáků, kteří si za zvuku písně z pohádky Tři oříšky pro Popelku, i se svými rodiči, zatančili mazurku.