Author Archives: Hana Bučková

Den dětí

31 května, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den dětí)

Jelikož nám Mezinárodní den dětí vyšel letos na sobotu, rozhodla se naše školní družina, že jej oslaví už v pátek 31. května. Od rána jsme se všichni těšili, až budeme mít po obědě a vyrazíme na hřiště. Oběd byl moc dobrý, protože nám paní kuchařky připravily jedno z oblíbených jídel našich dětí, rajskou omáčku a po obědě ještě malé překvapení, zmrzlinu. No a pak už nestálo nic v cestě trochu se pobavit, zahrát si a zasoutěžit. Děti pojaly všechny připravené soutěže a disciplíny velmi zodpovědně a zuřivě bojovaly o každou vteřinku, která by jim zajistila dobrý výsledek. A i když jsme nakonec vyhodnotili ty nejlepší a odměnili je drobnými cenami, ukázalo se, že tou nejlepší odměnou je radost z hezky stráveného odpoledne se svými kamarády.

Takže vám naše milé děti přejeme, ať jste šťastné, spokojené a milované každý den, nejen 1. června. (Pokračování textu…)

Dopravní hřiště

12 dubna, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní hřiště)

Půl roku uplynulo jako voda a 12.dubna jsme, se dvěma žáky čtvrtého ročníku, vyrazili opět do Uherského Hradiště na dopravní hřiště. Tentokrát nás nečekala teoretická výuka dopravních předpisů, ale důležitá zkouška mladého cyklisty. Nejdříve kluci napsali vědomostní test. Oba bez chybičky na plný počet bodů! (Pokračování textu…)

Velikonoční dílničky

27 března, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoční dílničky)

O velikonočním týdnu se středě říká ” škaredá “…. letos ale škaredá vůbec nebyla. Celý týden jsme se na ni těšili, protože nás čekaly velikonoční dílničky. Byly čtyři a jedna hezčí než druhá. V té první jsme si vyrobili slepičku na pověšení a ve druhé krásné žluté kuřátko z vlny. Pak přišlo na řadu již tradiční přáníčko, tentokrát se zajíčkem. A úplně nakonec jsme si batikovali kraslici, jako zápich do velikonočního osení. Dětem se výrobky podařily a vesele si je odnášely odpoledne domů. Takže nakonec to byla velmi veselá a vydařená středa. (Pokračování textu…)

Dentální hygiena

18 ledna, 2024 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dentální hygiena)

Čistíte si správně zuby? Tak o tom nás přišly poučit dvě milé dívky, studentky Lékařské fakulty UP Olomouc, které ví, jak na to. Ukázaly nám, jak se starat nejen o zuby, ale i o celkové zdraví našich úst. Společně jsme si povídali o tom, co zoubkům škodí a naopak, co jim prospívá. Děti si pak prakticky vyzkoušely správnou metodu čištění zubů, aby nemusely chodit k panu zubaři častěji, než jen na preventivní kontrolu. (Pokračování textu…)

Vánoční dílničky

20 prosince, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční dílničky)

Na středu 20.prosince jsme se všichni moc těšili. Čekaly nás totiž,  opět po roce,  vánoční dílničky. Za zvuku koled jsme si společně vyrobili skleněnou lucerničku, papírovou baňku, stojánek na ubrousek a vánoční přání. Dětem se všechny výrobky povedly a tak si je mohly s radostí a vánočně naladěné odnést domů. (Pokračování textu…)

Pasování prvňáčků na čtenáře

21 června, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pasování prvňáčků na čtenáře)

Dne 21. června se zúčastnili prvňáčci Základní školy Kněžpole slavnostního aktu pasování na čtenáře. Za zvuku fanfár před ně předstoupil král doprovázen princeznou. Děti složily ústní slib a prokázaly svou znalost čtení. Od princezny poté obdržely malý dárek ke čtení, knížku od spisovatelky Zuzany Barilové Křeček v letu. (Pokračování textu…)

MDD

1 června, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MDD)

1. června všechny děti slavily svůj svátek.  V naší škole je čekal první dárek hned po dobrém obědě.  Od paní kuchařek dostaly výbornou zmrzlinu. Takto posilněni jsme pokračovali ve školní družině dnem plným her, soutěží a zábavy. Po vyhodnocení výsledků soutěží,  nás všechny čekala malá sladká odměna. Počasí nám přálo a tak jsme si celé odpoledne společně užili. (Pokračování textu…)

Dopravní hřiště

12 května, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dopravní hřiště)

12.květen byl pro žáky čtvrtého ročníku velmi důležitý den. Skládali  totiž zkoušku Mladého cyklisty, na kterou se pečlivě připravovali celý měsíc. Ráno jsme se vypravili autobusem do Uherského Hradiště na dopravní hřiště. Pan učitel děti ještě jednou proškolil z dopravních předpisů a teprve pak jim rozdal testy. Na základě úspěšně složené písemné zkoušky mohly děti na dopravní hřiště, kde je čekala praktická zkouška z jízdy na kole. Všichni obě zkoušky zvládli na výbornou a teď se pyšní krásnými modrými průkazy Mladého cyklisty. Gratulujeme! (Pokračování textu…)

Velikonoční dílničky

5 dubna, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoční dílničky)

Ve středu 5. dubna jsme všichni společně oslavili přicházející svátky jara, Velikonoce. Nejdříve nás paní ředitelka seznámila s velikonočními tradicemi a pak jsme se pustili do práce. Vyrobili jsme si krásné dekorace, které na velikonoční stůl patří. Jarně namalovaný květináč a v něm zelené osení, zápich s květinami a přání, na kterém se z bílého vajíčka klubalo malé, žluté kuřátko. Dětem se všechny výrobky podařily a s radostí si je pak odnesly domů. (Pokračování textu…)

Pálení Moreny

21 března, 2023 | Posted by Hana Bučková in Aktuality - (Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pálení Moreny)

V úterý 21. března jsme s dětmi ve školní družině přivítali první jarní den. Společně jsme vyrobili z vrbového proutí Morenu, oblékli jsme ji do vlastnoručně ušitých šatů a pak, za recitace jarních básní, jsme ji na hřišti spálili. A protože nám přálo počasí, celé odpoledne jsme si na hřišti hráli a sportovali. (Pokračování textu…)