On-line Zoo

Leden 16th, 2020 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality

Ve čtvrtek 16. ledna se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili výukového programu „On-line Zoo“. Cílem programu bylo zábavnou formou seznámit děti s nejčastějšími riziky spojenými s používáním Internetu.

Děti se ocitly v zoologické zahradě, jejíž obyvatelé představují běžné uživatele Internetu. Ti jsou díky svému počínání vystaveni i jeho nástrahám, o kterých ale nemají tušení, a potýkají se pak s nelehkými následky jako je závislost na mobilu, kyberšikana nebo grooming. Na pomoc přichází ředitelka Eliška, která poradí zvířátkům, jak problémy vyřešit, vysvětlí jim, kde došlo k chybě a jak problémům příště předejít. Seznamuje je tak se základy bezpečného chování na Internetu, které se v současné době stalo nezbytností a denní potřebou.

Ve skupinách si žáci tvořili vlastní pravidla chování se na Internetu, která prezentovali ostatním spolužákům. Na závěr si děti zahrály hru „pantomimická tichá pošta“, která je velmi bavila.