Author Archives: Sláva Cingelová

Turistický závod

Červen 29th, 2022 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1160798

29.června jsme celý den věnovali sportování v rámci zakončení celoročního projektu Fair Play. V odpoledních hodinách to byl turistický závod v Kněžpolském lese.

Závod byl pořádán turistickým oddílem Napajedla  v čele s panem Karlem Janoškem. Cílem bylo nalákat děti do přírody, udělat něco málo pro zlepšení tělesné kondice, překonat sám sebe.  A samozřejmě si vzájemně poměřit síly  :-) .

I přes nesnesitelné horko a spoustu komárů to byl vydařený závod, kde si naše děti sáhly téměř na dno svých sil. Ale odnesly si z něho určitě spoustu nezapomenutelných zážitků. Odměnou pro vítěze byly medaile, pro ostatní opečené špekáčky.

Krásné léto všem :-)

 

Školní výlet – Hurá do Afriky

Červen 24th, 2022 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1160675

Dne  24.června 2022 jsme vyjeli za dobrodružstvím do Afriky ( ZOO Lešná Zlín).  Výlet započal před hlavním stanem ZŠ Kněžpole v 7,30hod. Odtud jsme se vydali linkobusem  a safaritrolejbusem na místo určení. Čekal nás zde zábavný výukový program na téma Afrika. Obešli jsme faunu a floru celé zoo s občerstvovacími zastávkami na sváču, zmrzku a ledovou tříšť. Výlet jsme zakončili nákupní horečkou v místním suvenýr shopu. Velmi unavení, ale spokojení jsme dorazili šťastně domů.

Beseda Policie ČR

Červen 3rd, 2022 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1160522

Dne 3.6. se na naší škole uskutečnila beseda s Policií ČR. Žáci 1. až 3. ročníku se dozvěděli základní principy fungování policie, vysvětlili si pravidla silničního provozu, bezpečné chování se účastníků silničního provozu – cyklisty a chodce. Žáci 4. a 5. ročníku besedovali o nástrahách používání internetu a sociálních sítí – kyberšikana, sexting, kyberstalking.

Po ukončení besedy žáci rozvíjeli své dovednosti v oblasti silničního provozu formou her: domino, poznávání dopravních značek, řešení dopravních situací, osmisměrka a pracovní list se zaměřením na bezpečnost na silnici.

Na závěr byli žáci odměněni ovocným pohárem z programu Ovoce do škol.

Dopravní hřiště, 4.ročník

Květen 4th, 2022 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
20220504_101926

Ve středu 4.5.2022 se žáci čtvrtého ročníku opět zúčastnili výuky na dopravním hřišti v Uherském Hradišti. Po úvodním proškolení čekala děti zkouška ze znalostí dopravních předpisů, kterou zvládly všichni bez problémů. Následovala zkouška z praktických dovedností a jízda po cvičné dráze. Na závěr děti získaly průkaz mladého cyklisty.

Beseda o dentální hygieně

Březen 25th, 2022 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1160192

V pátek, 25. března,  se žáci 1. – 5. ročníku zapojili do preventivního programu dentální hygieny, který  si připravili studenti Lékařské fakulty UP Olomouc. Žáci se jejich prostřednictvím  zábavnou formou seznámili s funkcí a složením zubů. S pomocí výukového programu pro interaktivní tabule žáci popsali, jak lidem pomáhají zuby zpracovávat potravu. Protože správné a pravidelné čištění zubů je pro zdraví zubů nejdůležitější, následovala ukázka správné techniky čištění zubů.  Po této ukázce si  žáci za dozoru studentů vyzkoušeli správné techniky čištění zoubků.  Studentům  patří velké poděkování za iniciativu věnovanou zlepšování povědomí o správné péči o dětský chrup.

Zazpívej, slavíčku!

Březen 4th, 2022 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1160149

Již každoročně naše škola vítá jaro pěveckou soutěží Zazpívej, slavíčku! Letos proběhlo školní kolo 4. března a mělo zastoupení žáků všech ročníků. Rozhodli jsme se proto rozdělit soutěžící zpěváčky do tří kategorií.

V 1. kategorii soutěžili naši nejmenší prvňáčci. 2. kategorie patřila 2. a 3. ročníku a 3. kategorii reprezentovali žáci 4. a 5. ročníku. A výsledky?

1. kategorie:

1.místo Ina Hájková

2.místo Anežka Hejdová

3.místo Šimon Ševčík

2. kategorie:

1.místo Zdeněk Vaněk

2.místo Ondřej Vašíček

3.místo Eva Knotová

3. kategorie:

1.místo Jiří Jaitner

2.místo Viktor Malušek

3.místo Jiří Kovařík

Ještě byla udělena Cena diváka, kterou získal Vojtěch Prchlík.

GRATULUJEME :-)

Halloween

Říjen 26th, 2021 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1150890

26.října jsme si se žáky 3. až 5. třídy v hodině anglického jazyka připomněli starodávný keltský svátek Samhain, dnes spíše známý pod názvem Halloween. Tento svátek se slaví den před svátkem Všech svatých, tedy 31. října.

Děti se v anglicky mluvících zemích oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat  a „koledují“ o sladkosti.  Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, netopýři atd. Typickými barvami jsou oranžová a černá, oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt.

Naši žáci si tyto tradice a zvyky vyzkoušeli, převlékli se do kostýmů, zakoledovali si o sladkosti, naučili se halloweenskou píseň, pořekadlo a hlavně si užili lehce strašidelnou atmosféru.

Evropský den jazyků

Září 24th, 2021 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
Evropa_jazyky

26. září je Evropskou unií vyhlášeno Dnem evropských jazyků. Cílem tohoto dne je přiblížit multikulturnost a rozmanitost Evropy všem lidem obývajícím „starý kontinent“. Na naší škole jsme si jej připomněli v pátek 24.9. díky žákům 4. a 5. ročníku. Připravili si pro nás krátké rozhovory ve dvanácti evropských jazycích a představili nám také země, ve kterých se těmito jazyky mluví. Zahráli nám krátkou pohádku podle anglického říkadla Hickory dickory dock. Na závěr tohoto setkání jsme se podívali na krátkou slovenskou pohádku Bambuľka, která nám připomněla, že slova Děkuji a Prosím jsou opravdu zázračná.

Dopravní hřiště

Červen 11th, 2021 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
20210611_095749

V pátek 11.6.2021 se v netradičním spojení žáci 4. a 5. ročníku  opět zúčastnili tradiční výuky na dopravním hřišti v Uherském Hradišti. Po úvodním proškolení čekala děti zkouška ze znalostí dopravních předpisů, kterou zvládli téměř všichni bez problémů. Pak následovala zkouška z praktických dovedností.  Odměnou za podaný výkon bylo získání průkazu mladého cyklisty.

Výchovný koncert

Prosinec 3rd, 2020 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
fbm-nove-logo-samostatne-rgb

Ve čtvrtek 3.12.2020 jsme se zúčastnili výchovného koncertu Zlínské filharmonie – Den hraček. Šlo o pilotní online koncert projektu “Nesedíme za bukem, hrajeme vám s Facebookem”. Zlínská filharmonie se tak snaží podpořit vzdělávání dětí v oblasti hudby. Na koncertě zazněly skladby od hudebních velikánů jako např. Čajkovskij, Chačaturjan, Offenbach i slavný Radeckého pochod od Johanna Strausse. Těšíme se na další koncert, snad příště už v krásných prostorách Zlínské filharmonie.