Author Archives: Sláva Cingelová

Zazpívej, slavíčku

Únor 20th, 2019 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130696

Již tradičně probíhá na naší škole pěvecká soutěž Zazpívej, slavíčku. Letos se školní kolo konalo 20.února a mělo bohaté zastoupení žáků všech ročníků. Výkony dětí byly hodnoceny ve třech kategoriích.

V 0. kategorii soutěžili naši nejmenší prvňáčci. 1. kategorie patřila 2. a 3. ročníku a 2. kategorii reprezentovali žáci 4. a 5. ročníku. A výsledky?

0. kategorie:

1.místo Jiří Jaitner

2.místo Adélka Zubalíková

3.místo Amálka Hoferová

1. kategorie:

1.místo Eliška Knotová

2.místo Anička Kadlčíková

3.místo Tomáš Kašný

2. kategorie:

1.místo Tomáš Kupec

2.místo Adam Kozelek

3.místo  Simonka Kadlecová

Dále byly uděleny dvě ceny: Lukáš Lapčík získal cenu diváka a  Tomáš Kupec se stal absolutním vítězem.

GRATULUJEME :-):-):-)

Výukový program O nebezpečí kouření

Leden 9th, 2019 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
nebezpečí kouření

9. ledna se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili besedy o kouření. Pan Kratochvíl z KPPP dětem vysvětlil rizika a důsledky kouření. Zaměřil se i na prevenci a schopnost odolat negativním vlivům různých závislostí. Děti byly aktivní, reagovali spontánně a měli spoustu dotazů.

Experimentárium

Prosinec 4th, 2018 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130337

Dne 4. 12. 2018 se žáci naši školy zúčastnili exkurze v Experimentáriu na Průmyslové škole v Otrokovicích. Exkurze byla zaměřená na poznávání fyzikálních zákonitostí. V jedné části expozice se děti seznámily se stroji a zařízeními k opracování materiálů. Druhá část byla plná experimentů a pokusů. Zjistili jsme, jak fungují jednoduché stroje jako např. kladka a kladkostroj. Podívali jsme se do lidského těla pomocí anatomických modelů. Vyzkoušeli jsme, jak fungují mikroskopy a jak se láme laserový paprsek. Exkurzi jsme ukončili pohádkou Doba ledová, z které jsme se dozvěděli, jak vznikal vesmír, jak došlo k oteplení planety nebo proč se o Velikonocích hledají vajíčka.

The silly bear

Říjen 26th, 2018 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
divadelni_centrum

Dne 26.10.2018 se žáci 3. až 5. ročníku zúčastnili divadelního představení v českém a anglickém jazyce – The Silly Bear. Jednalo se o adaptaci bulharské pohádky o hloupém medvědovi a chytrém farmáři, která vychází z jednoduché anekdoty, kde hloupý, hladový medvěd a šikovný farmář spolu každoročně hospodaří a samozřejmě vyhraje ten moudřejší a šikovnější. Pohádka byla ozvláštněná výraznou hudební složkou, v inscenaci zazněly veselé anglicko – české písničky. Cílem představení v anglickém jazyce bylo atraktivní a hravou formou umožnit žákům zdokonalovat znalost cizího jazyka, získat schopnost bezprostřední interakce a zároveň prožít jedinečný umělecký zážitek.

Dopravní hřiště

Říjen 2nd, 2018 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130122

V úterý 2.října se naši čtvrťáci zúčastnili výuky na dopravním hřišti v Uherském Hradišti. Tradičně již po teoretické části následovala jízda na kole, kde si žáci získané znalosti ověřili v praxi. Novinkou pro ně byla jízda zručnosti. I když  počasí nepřálo, děti vše zvládly na výbornou.

Den evropských jazyků

Září 26th, 2018 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1130083

26. září jsme opět slavili Den evropských jazyků. Cílem tohoto dne je přiblížit multikulturnost a rozmanitost Evropy všem lidem obývajícím „starý kontinent“. Na naší škole jsme si jej připomněli díky žákům 4. a 5. ročníku. Připravili si pro nás krátké dialogy v osmi jazycích, představili danou zemi a zazpívali známou píseň Bratře Kubo v šesti jazycích. Žáci pak ve skupinové práci plnili různé úkoly, např. malovali vlajky, skládali puzzle známých symbolů daných zemí, spojovali neznámá slova se známými obrázky.

Zazpívej, slavíčku

Únor 28th, 2018 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1110862

Ve středu 28. února se stejně, jako již několik let, konala v naší škole pěvecká soutěž Zazpívej, slavíčku! Školní kolo mělo bohaté zastoupení napříč všemi ročníky. Po ukončení byli vyhlášeni vítězi 4 kategorií. 0. kategorie pro 1.ročník, 1. kategorie pro 2. a 3.ročník, 2. kategorie pro 4. a 5.ročník, poslední kategorii byla cena diváků. A výsledky?

0. kategorie:

1.místo:           Václav Kašný

2.místo:           Vojtěch Prchlík

3.místo:           Viktorie Erbanová

1. kategorie:

1.místo:           Tomáš Kupec

2.místo:          Hana Chovaňáková

3.místo:          Tomáš Kašný

2. kategorie:

1.místo:           Barbora Chovaňáková

2.místo:           Tereza Štulírková

3.místo:           Natálie Vyorálková

Cena diváků patří Jiřímu Hradilovi.

A tentokrát ještě něco navíc, Tereza Kašná získala cenu za originální výběr písně.

 

Hodiny angličtiny v halloweenském duchu

Říjen 31st, 2017 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1110273

31. října se v hodině anglického jazyka objevila spousta roztodivných tvorů: kostlivců, čarodějnic a duchů. Připomněli jsme si tak svátek všech zemřelých Halloween. Převlečeni za příšery si žáci  rozšířili slovní zásobu o nová slova, dozvěděli se historii tohoto svátku a zahráli si halloweenské hry. Následovala halloweenská koleda nejdříve ve škole a školce, a pak po celé Kněžpoli. Odměnou pro děti byly vykoledované sladkosti.

Evropský den jazyků

Září 22nd, 2017 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1110021

26. září je Evropskou unii vyhlášeno Dnem evropských jazyků. Cílem tohoto dne je přiblížit multikulturnost a rozmanitost Evropy všem lidem obývajícím „starý kontinent“. Na naší škole jsme si jej připomněli 22. září díky žákům 4. a 5. ročníku. Připravili si pro nás krátkou prezentaci 22 krajin, ve které jsme se dozvěděli informace o povaze, tradicích a zvyklostech lidí žijících v těchto státech. Následovala hra pexetrio, kde žáci skládali trojice obrázků patřících k sobě (vlajka, pozdrav a symbol konkrétní země). Na závěr měla veliký úspěch pohádka O veliké řepě v podání žáků 5. ročníku, ovšem v anglické verzi.

Dopravní hřiště

Květen 5th, 2017 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality - (Komentáře nejsou povoleny)
P1100224

V pátek 5.5.2017 se žáci čtvrtého ročníku opět zúčastnili výuky na dopravním hřišti v Uherském Hradišti. Po úvodním proškolení čekala děti zkouška ze znalostí dopravních předpisů, kterou zvládly téměř všichni bez problémů. Pak následovala zkouška z praktických dovedností. Letošní novinkou byla jízda po dráze plné překážek, kterou žáci absolvovali jednotlivě. Na závěr si vyzkoušeli ježdění po skupinkách. Odměnou za podaný výkon bylo získání průkazu mladého cyklisty.