Halloween

Říjen 26th, 2021 | Posted by Sláva Cingelová in Aktuality

26.října jsme si se žáky 3. až 5. třídy v hodině anglického jazyka připomněli starodávný keltský svátek Samhain, dnes spíše známý pod názvem Halloween. Tento svátek se slaví den před svátkem Všech svatých, tedy 31. října.

Děti se v anglicky mluvících zemích oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat  a „koledují“ o sladkosti.  Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, netopýři atd. Typickými barvami jsou oranžová a černá, oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt.

Naši žáci si tyto tradice a zvyky vyzkoušeli, převlékli se do kostýmů, zakoledovali si o sladkosti, naučili se halloweenskou píseň, pořekadlo a hlavně si užili lehce strašidelnou atmosféru.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.