Co napsali žáci o projektovém dni

Říjen 25th, 2018 | Posted by Jana Kurtišová in Aktuality

Bylo to ve čtvrtek 25. října, zrovna probíhala svačina a pak se to stalo. Všichni jsme šli do druhé třídy a rozdělili se do čtyř skupin. Každá skupina šla na jedno stanoviště. Tam jsme se bavili o státních symbolech, o krajích, o slavných osobnostech minulosti i současnosti, na jednom stanovišti jsme si dokonce poslechli projev T.G.M.

Dozvěděli jsme se, že např. Jan Werich napsal Fimfárum nebo Petr Čech je slavný fotbalový brankář. Na závěr jsme psali na lístečky přání a ty jsme přivázali na balonky. Pak jsme vyšli ven, zazpívali hymnu a vypustili balonky.

Cílem celého dne bylo oslavit 100 let od vzniku Československa. Tento den se vydařil a moc se nám líbil.

Vít Jaitner a Štěpán Jagoš – žáci 5. třídy