Bobřík informatiky

Listopad 7th, 2018 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V týdnu od 5. do 9. listopadu 2018 proběhl 11. ročník mezinárodní soutěže Bobřík informatiky. V kategorii Mini, tedy v kategorii žáků čtvrtého a pátého ročníku ZŠ, se soutěže účastnilo našich 16 žáků. Jejich úkolem bylo najít řešení dvanácti soutěžních otázek různé obtížnosti ve stanoveném čase 30 minut. Tato soutěž před soutěžící předkládá otázky, které ukazují, že informatika není pouze o práci s počítačem, ale hlavně o logickém myšlení a práci s informacemi.

Letos se devíti řešitelům podařilo ulovit Bobříka informatiky, neboli dosáhnout více než 120ti bodů v soutěžním testu. Úspěšnými řešiteli jsou:

167 b. Jakub Jirsák, 4.r.

128 b. Štěpán Jánoš, 4.r.

124 b. Adam Kozelek, 4.r.

120 b. Vladimír Kolařík, 4.r.

172 b. Štěpán Jagoš, 5.r.

148 b. Vít Jaitner, 5.r.

145 b. Tereza Pokorná, 5.r.

136 b. Kamil Churý, 5.r.

128 b. Simona Kadlecová, 5.r.

Startovní počet bodů: 48

Maximum možných bodů: 192

Děkujeme všem zúčastněným, gratulujeme ke krásným výsledkům. Bobříku pro letošní rok Zdar!

Soutěž si můžete také vyzkoušet, protože soutěžní úlohy jsou k dispozici na stránkách soutěže  www.ibobr.cz.