Minisčítání 2018

Prosinec 3rd, 2018 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V říjnu se naši žáci čtvrtého a pátého ročníku zúčastnili programu Českého statistického úřadu Minisčítání 2018. Tento úspěšný projekt vznikl v roce 2010 a letos se jednalo o jeho čtvrtý ročník. ČSÚ chce tímto způsobem přiblížit statistiku dětem ve škole a ukázat, že se s její pomocí dají posbírat, analyzovat a zpracovat různá data a informace. Žáci odpovídali na celkem devatenáct otázek z oblasti všedních každodenních činností. Dotazy se letos týkaly např. používání moderních technologií a sociálních sítí, počtu kamarádů, délky spánku, způsobu cesty do školy nebo čištění zubů.  Dalším krokem bude práce s výsledky, při které se žáci seznámí se základy statistiky, naučí se číst v grafech a tabulkách a interpretovat zjištěná data. Celkové výsledky totiž umožňují nejen statické porovnání např. regionů a měst, ale i přímo jednotlivých zúčastněných škol.

Výsledky si od 3. prosince 2018 můžete prohlédnout na www.miniscitani.cz