Veselé zoubky

Duben 8th, 2019 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

V pondělí 8. dubna se žáci 1. ročníku zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Výukový program byl původně plánován na měsíc březen, ale vzhledem k absenci některých žáků jsme termín museli o několik dnů odložit. I tentokrát se děti prostřednictvím Zoubkové víly a jejího kamaráda Zoubkového skřítka zábavnou formou seznámily s funkcí a složením zubů. Jak lidem pomáhají zuby zpracovávat potravu jsme vyzkoušeli pomocí výukového programu, který jsme mohli spustit díky nově instalovaném interaktivním dataprojektoru.  Protože správné a pravidelné čištění zubů je pro zdraví zubů nejdůležitější, následovala společná ukázka správné techniky čištění zubů. Radost všem udělala projekce pohádky Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Po vyplnění pracovního listu s úkoly, které byly zaměřeny na výběr zubního kartáčku a správné stravování, obdržely děti odměnu v podobě dm preventivní taštičky a samolepky pro ústní hygienu.  Společnosti dm patří velké poděkování za iniciativu věnovanou zlepšování povědomí o správné péči o dětský chrup.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.