Pythagoriáda – okresní kolo UH

Květen 27th, 2019 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pondělí 27. května se v Uherském Hradišti uskutečnilo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, do kterého ze školního kola postoupili jako úspěšní řešitelé tři naši žáci v kategorii 5. ročníku ZŠ. A byli jsme úspěšní! Na sdíleném 2. – 4. místě se umístil Štěpán Jagoš se získanými 13 body. Tohoto vynikajícího výsledku dosáhl v konkurenci dalších 56 účastníků z více než dvacítky škol celého okresu. Do soutěže se probojovali také páťák Vít Jaitner a čtvrťák Jakub Jirsák, kteří sice tentokrát nedosáhli na titul úspěšného řešitele, ale určitě strávili napínavé chvíle řešením matematických úloh.

Kluci, děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy, jste důkazem, že matematiku máme rádi.