Matematický klokan

Březen 22nd, 2019 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pátek 22. března se většina žáků naší školy zapojila do mezinárodní soutěže Matematický klokan, které se účastní  žáci základních a středních škol z celé Evropy a dalších kontinentů již od roku 1991. Rozděleni do jednotlivých kategorií Cvrček (2. + 3. r. ZŠ) a Klokánek (4. + 5. r. ZŠ) si vyzkoušeli své matematické a logické myšlení při řešení netradičních úloh.

Bližší info o soutěži najdete na stránkách:

https://matematickyklokan.net/index.php/o-soutezi

Nejlepšími řešiteli se v naší škole v kategorii Klokánek stali Štěpán Jagoš a Vít Jaitner z 5. třídy, kteří dosáhli 86 bodů a čtvrťák Jakub Jirsák se ziskem 84 bodů. V kategorii Cvrček nejlepších výsledků dosáhli Anna Kadlčíková, David Moštěk a Nela Jirsáková.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.