Minisčítání 2020

Leden 19th, 2021 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Konečné výsledky Minisčítání 2020 jsou tu!

Navzdory překážkám, kterým v současné době ve školách čelíme, jsme se 1. prosince opět rozhodli zapojit se žáky čtvrtého a pátého ročníku do vzdělávacího projektu Českého statistického úřadu Minisčítání 2020. Jeho cílem je zábavně-naučnou formou přiblížit žákům a studentům ve věku 9–15 let, jak funguje statistika, jak rozumět datům a jak pracovat s grafy a tabulkami. Minisčítání se konalo již popáté, protože se těší zájmu žáků, pedagogů i odborné veřejnosti.

Chcete vědět, kolik času denně žáci tráví na internetu? Zda umí poskytnout první pomoc? Jak cestují do školy? Či jaké velikonoční zvyky dodržují? A chcete vědět, jak žáci naší školy dopadli ve srovnání s ostatními školami u nás? Pak si neváhejte porovnat konečné výsledky, můžete se na ně podívat na webových stránkách www.miniscitani.cz.

Věříme, že při zkoumání výsledků a srovnání s ostatními třídami či jinými kraji se dětem statistika zalíbí a rádi pak pomohou rodičům a prarodičům při Sčítání lidu na jaře 2021.

2021_cz_rgb_0

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.