Výchovný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů

Březen 22nd, 2022 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V úterý 22.března se žáci školy vydali do Kongresového centra ve Zlíně, kde jsme navštívili koncert vážné hudby, který se jmenoval Děti dirigují. A nebyl to jen název pořadu, žáci opravdu dirigovali. Většina v hledišti podle pana dirigenta Michaela Roháče, ale některým, jako našemu Jirkovi, se podařilo dostat i na pódium, odkud přímo řídili mnohačlenný orchestr. Všechny skladby se divákům líbily, zazněla např. Figarova svatba od Mozarta, Beethovenova Osudová. Na závěr při Radeckého pochodu od Strausse jsme si s panem dirigentem společně zatleskali .

Ohlasy našich žáků

Jiří: Usadili jsme se a filharmonie zahrála skladbu.

Jirka: Na koncertě dirigent dirigoval a muzikanti hráli.

Amálka: Dirigent vyvolával děti, aby si to taky zkusily.

Viktor: Bylo tam hodně nástrojů. Moc se mi to líbilo, protože mám rád hudbu.

Tadeáš: Jediný z naší školy dirigoval Jirka Jaitner.

Adéla: Bylo tam spoustu hudebních nástrojů. Nejvíce se mi líbily houslistky.

Martin: Celkem zaznělo pět skladeb, které mohly dirigovat děti.

Lenka: Koncert byl zábavný a zajímavý.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.