ZŠ A MŠ – ZÁPIS PRO DĚTI Z UKRAJINY

Květen 30th, 2022 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Pro občany Ukrajiny přicházející do ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem je stanoven termín zápisu k povinné školní a předškolní docházce na 7. 6. 2022.

V současné době je kapacita MŠ naplněna.

ZÁPIS do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2022/2023 se bude konat v budově školy ve úterý 7.6.2022 od 12.00 – 14.00 hodin.

Koho se zápis týká:

• Zápis se týká dětí narozených v období od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016.
  • Zápis je určen pro děti, jejichž rodičům (i dětem) byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Prosím vezměte s sebou:

• vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu na území ČR
  • doklad (pas) zákonného zástupce
  • je-li k dispozici doklad (pas) a rodný list dítěte

Do první třídy základní školy se přednostně přijímají děti podle pravidel a kritérií:

• děti s místem pobytu v Kněžpoli
  • ostatní děti s pobytem mimo Kněžpoli

Pořadí přijímaných žáků je v souladu s pořadím jednotlivých kritérií. V případě, že počet uchazečů splňujících dané kritérium přesáhne kapacitu přijímaných žáků, bude pořadí stanoveno losem. K losování dojde mezi všemi dětmi, které dané kritérium splňují. Maximální kapacita – počet přijímaných žáků je 10.