Bobřík informatiky

Listopad 11th, 2022 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V období od 7. do 11. listopadu se konal 15. ročník soutěže Bobřík informatiky. Letos již podruhé navázal na novou koncepci výuky informatiky v českých školách, kdy se klade důraz nejen na ovládání počítače a programů pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi a obrázky, ale zvyšuje se podíl algoritmizace, programování a robotiky. Proto se v zadání začaly objevovat nově typy úloh informatického kódu, jejichž řešením je skládání bloků programu.

Na naší škole se Bobříka informatiky zúčastnilo všech 14 žáků 4. a 5. ročníku v kategorii Mini. Samotné soutěži předcházela také příprava procházením Archivu testů z předchozích ročníků.

Na zpracování 12 otázek testu bylo stanoveno 40 minut. Každý soutěžící zahajoval se startovním počtem 48 bodů.

Musíme říci, že máme na škole šikovné talenty, tito se v zapeklitých logických úlohách neztratili a získali požadovaných alespoň 120 bodů ze 192 možných a stali se tak úspěšnými řešiteli Bobříka informatiky. Jsou to čtvrťák Dominik Pekárek a páťáci Jiří Jaitner, Viktor Malušek (140 b.), David Jagoš (145 b.) a Tadeáš Karlík (148 b.).

Všem úspěšným „lovcům“ Bobříka informatiky gratulujeme!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.