Návštěva Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana

Prosinec 1st, 2022 | Posted by Libuše Čechová in Aktuality

Ve čtvrtek 1. prosince se žáci 3. – 5. ročníku vydali linkovým autobusem do Uherského Hradiště, aby navštívili Knihovnu Bedřicha Beneše Buchlovana, která si pro nás připravila výukový program pod názvem Také já si píšu čtenářský deník. Po milém přivítání na půdě dětského oddělení nás paní knihovnice seznámily s různými kategoriemi knih a s ukázkami čtenářských deníků. Důležité pro nás byly informace zaměřené na vedení čtenářského deníku. (autor, ilustrátor, název knihy, nakladatelství, počet stran, stručný zápis, krátká ukázka a hodnocení přečtené knihy). Poté jsme se zaposlouchali do ukázky z knihy Eoina Colhera Legenda o pistolnici Murphyové. Knižní postava paní Murphyová byla legendární knihovnice, kterou jsme po přečtení ukázky podle vlastní fantazie nakreslili. Příjemně strávený čas nám v knihovně rychle utíkal a my se již dnes těšíme na další zajímavá setkání s dětskou knihou.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.