Matematická olympiáda 2022/2023

Leden 29th, 2023 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve středu 25. ledna se uskutečnilo na ZŠ Staré Město okresní kolo Matematické olympiády žáků pátých a devátých ročníků základních škol. V kategorii  Z5 naši školu reprezentovali dva žáci – Viktor Malušek a David Jagoš. Úkolem bylo v devadesáti minutách vyřešit tři matematické úlohy, za jejichž řešení mohli soutěžící získávat po šesti bodech. Z celkového počtu 32 soutěžících se jako úspěšný řešitel umístil Viktor na sdíleném 9. – 11. místě.  David se ztrátou jednoho bodu byl hned v těsném závěsu těchto úspěšných řešitelů.

Do řešení šesti úloh školního “domácího” kola se nejprve v průběhu podzimních měsíců zapojili hned tři naši páťáci, ale postup do okresního kola vyšlo pouze dvěma z nich.

Viktore, Davide a Amálko, děkujeme za zdařilou reprezentaci školy a přejeme další úspěchy v matematických soutěžích.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.