Matematický klokan

Březen 17th, 2023 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Matematická soutěž čekala žáky 2. – 5. ročníku v pátek 17. března.  K řešení úloh rozlišených podle obtížnosti do tří různě bodovaných skupin jsme se navíc rozdělili podle věku do dvou kategorií .

V kategorii CVRČEK (2. a 3. ročník) soutěžilo celkem 16 dětí. Žáci řešili 18 úloh, celkem mohli získat 90 bodů. Na prvních třech místech v rámci naší školy se umístili tito řešitelé:

Ela Havlásková, 2.r. s celkovým počtem 60 bodů,

Šarlota Řezníčková, 3.r. s celkovým počtem 59 bodů a

Vít Kupec, 2.r. s celkovým počtem 56 bodů.

V kategorii KLOKÁNEK (4. a 5. ročník) soutěžilo celkem 14 dětí. Žáci řešili 24 úloh, celkem mohli získat 120 bodů. Na prvních třech místech v rámci naší školy se umístili tito řešitelé:

Dominik Pekárek, 4.r. s celkovým počtem 67 bodů,

Ondřej Vašíček, 4.r. s celkovým počtem 64 bodů a

Adéla Zubalíková, 5.r. s celkovým počtem 59 bodů.

Blahopřejeme a věříme, že se všichni při řešení zajímavých úloh nejen zapotili, ale hlavně i pobavili!