Exkurze do Prahy

17 května, 2023 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Ve středu 17. května jsme se se žáky pátého ročníku vypravili na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Do Zlínského expresu jsme nasedali za deštivého rána, ale v Praze nás uvítal sice chladný, ale slunečný den. Naše první kroky zamířili k metru, abychom se přesunuli na stanici Vyšehrad. A odtud začalo naše pěší putování na historické hradby s úžasnými výhledy na město, po nábřeží řeky Vltavy k Národnímu divadlu, přes most Legií k lanovce, která nás vyvezla k Petřínské rozhledně. Navštívili jsme zrcadlové bludiště a už jsme mířili k pražskému hradu. Nakoukli jsme do katedrály sv. Víta, podívali jsme se na výměnu hradní stráže a Nerudovou ulicí jsme zamířili k Valdštejnskému paláci, který je sídlem Senátu. Zde nás srdečně přijal pan senátor Josef Bazala. Při prohlídce budovy jsme dokonce měli i možnost zasednout do senátorských lavic s hlasovacím zařízením.  Z Valdštejnské zahrady jsme pokračovali ke Karlovu mostu, dále k orloji na Staroměstském náměstí. Socha sv. Václava na Václavském náměstí byla naše poslední zastávka, po které ještě přišel i slíbený “mekáč”. Do Slováckého expresu, kterým jsme se vraceli domů, jsme nasedali znaveni, ale se spoustou zážitků.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.