Školní výlet

Červen 5th, 2023 | Posted by Hana Vašutová in Aktuality

A je to tady. Velké těšení na školní výlet se stalo v pondělí 5.června, skutečností. Nasedáme do přistaveného autobusu, abychom se vydali vstříc novému dobrodružství. Před námi je dlouhá  a klikatá cesta do Moravského krasu k Punkevním jeskyním a propasti Macocha. Konečně jsme dorazili na parkoviště u horního můstku propasti Macocha, nahlédli do propasti a vydali se lesní cestou na dolní můstek a ke vchodu do Punkevních jeskyní.  Prohlídkou nás provázela paní průvodkyně Tereza, která nám představila  všechny zajímavosti, které v jeskyních jsou. Obdivovali jsme stalagnáty, stalaktity,  stalagmity, jezírka a nakonec jsme si prohlédli propast zespodu. Pak už na nás čekaly lodičky a nebezpečná plavba po tajemné řece Punkvě se zastávkou v Pohádkovém dómu.  Po vynoření z podzemí jsme se znovu občerstvili, vydali jsme se lanovkou zpět na horní můstek, nakoupili si suvenýry a vydali se autobusem na cestu do lanového parku Velká dohoda. V lomu na nás čekala lanová trasa, která nebyla zrovna jednoduchá, hlavně pro některé prvňáčky. Po nasazení helem a jistících lan, si každý zkusil svou obratnost a hlavně i odvahu. Zvládli to všichni.  A pak už nás čekala cesta zpátky domů. Sice jsme zmokli, ale ani to nám nezkazilo náš báječný výlet. Musíme poděkovat i panu řidiči, který nás bezpečně přepravil tam i zpět domů.