Učíme se venku, aneb šlapeme dál

Září 21st, 2023 | Posted by Hana Vašutová in Aktuality

Ve čtvrtek, 21.září, jsme vyrazili na náš letošní první projektový den ” Učíme se venku, aneb šlapeme dál”.  Ráno nás  vítalo krásně modré nebe a sluníčko, jen ten vítr byl silnější, než jsme čekali. Vyrazili jsme směr rozhledna na Rovnině. Statečně jsme šlapali do kopce s několika občerstvovacími zastávkami.  U rozhledny jsme rozbili naši učebnu v přírodě a plnili  úkoly, které nás měly naučit poznávat stopy zvířat, poznávat přírodniny, hledat rostliny podle barev, ti starší si ukázali co je to buzola, azimut, podle čeho najít v přírodě sever.  Někteří odvážlivci vylezli i na rozhlednu a za odměnu se jim naskytl nádherný výhled na okolní krajinu. Na zpáteční cestě jsme doputovali úvozem do Jarošova a podél Březnice jsme došli ke škole, kde jsme si zopakovali, co jsme se naučili nového. Po náročném pochodu, který zvládli i ti nejmladší – prvňáčci na nás  čekal oběd a odpočinek ve školní družině. Náš první vyučovací den v přírodě se nám opravdu vydařil.