Bobřík informatiky

Listopad 29th, 2023 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V období od 6. do 10. listopadu se konal 16. ročník soutěže informatické soutěže pro žáky základních škol a studenty středních škol.. Letos nás čekali novinky ve změně kategorií, tzn. žáci 3. – 4. r. ZŠ byli zařazeni do kategorie Mini – doba testu 30 min, žáci 5. r. ZŠ do kategorie Benjamin – doba testu 40 min. Testy obsahovaly 12 otázek, z nich minimálně 2 programovací. Otázky se lišily svojí náročností, zaměřením a způsobem řešení. Soutěžící vyplňovali na počítačích online test, v němž vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce. V kategorii Mini se soutěže účastnili naši tři čtvrťáci a v kategorii Benjamin šest páťáků. Pro získání úspěšného řešitele Bobříka informatiky  v kategorii Benjamin bylo potřeba získat nejméně 120 bodů z maximálního možného počtu 192 bodů, ale v kategorii Mini musel úspěšný řešitel dosáhnout alespoň 100 bodů.

Na titul úspěšné řešitelky letos dosáhla čtvrťačka Šarlota Řezníčková (114 b.). Blahopřejeme!

Děkujeme všem za snahu a reprezentaci naší školy.

Na webu ibobr.cz jsou zveřejněny statistiky o letošním soutěžení v menu Výsledky a statistiky.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.