Matematický klokan

Březen 25th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Páteční dopoledne 22. března patřilo mezinárodní matematické soutěži Matematický klokan, která umožňuje žákům vyzkoušet si svoje schopnosti při řešení méně obvyklých úloh.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – Cvrček (2. a 3. ročník) a Klokánek (4. a 5. ročník). Cvrčci během 60 minut řešili 18 úloh, Klokánci 24. Úlohy byly rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vybírali jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítal, při nesprávné se jeden bod odčítal, při žádné odpovědi se nic neodčítalo ani nepřičítalo. Aby se nestalo, že někdo ze soutěžících bude na konci body hluboko pod nulou, dostal každý Cvrček hned na startu 18 bodů a Klokánek bodů 24. Maximální počet možných získaných bodů pro Cvrčky byl 90 bodů, pro Klokánky dokonce 120 bodů.

Na prvních třech místech v rámci naší školy se umístili tito řešitelé:

kategorie Cvrček

Ela Havlásková, 3.r. s celkovým počtem 68 bodů,

Aneta Zaňková, 2.r. s celkovým počtem 60 bodů a

Jan Mošťěk, 3.r. s celkovým počtem 59 bodů.

kategorie Klokánek

Simona Blažková, 5.r. s celkovým počtem 90 bodů,

Ondřej Vašíček, 5.r. s celkovým počtem 71 bodů a

Dominik Pekárek, 5.r. s celkovým počtem 59 bodů.

 

Všem úspěšným soutěžícím gratulujeme!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.