Školní výlet

Červen 9th, 2015 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

Úterý 9. června patřilo školnímu výletu. V brzkých ranních hodinách jsme plni očekávání vyrazili směrem na Teplice nad Bečvou, kde jsme chtěli prozkoumat Zbrašovské aragonitové jeskyně. S panem průvodcem či paní průvodkyní jsme sešli do podzemí a měli jsme možnost pozorovat krásu Koblihové síně nebo prostory Mramorové síně. Dozvěděli jsme se i o nebezpečí oxidu uhličitého, když jsme pozorovali pohasínající plamen v lucerničce. Po opuštění jeskyně jsme objevili Kropáčův pramen, který jsme všichni ochutnali. Nábřežím řeky Bečvy jsme postoupili na lázeňskou kolonádu, kde jsme strávili nějakou chvíli, abychom se posilnili a zakoupili lázeňské oplatky.

Autobusem jsme přejeli do Týna nad Bečvou, nad kterým se tyčí hrad Helfštýn, který byl naším dalším cílem. Hradem nás provedl pan průvodce, který nás seznámil s historií hradu, provedl nás jednotlivými nádvořími a rád odpovídal na naše všetečné otázky. Další posun naší výpravy byl do lanového parku. Tady si děti podle své výšky a podle své odvahy mohly vybrat trasu vysokým bludištěm nebo nízkou lanovou dráhu a lukostřelbu. Čas nám ale rychle utíkal a nás čekala ještě cesta zpět k domovu, kde nás již vyhlíželi rodiče. Přijeli jsme unavení, ale nadšení.